Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

dobry adwokat
Wbrew pozorom przy wyborze adwokata należy zwrócić uwagę nie tylko na jego kompetencje i doświadczenie zawodowe, ale również cechy osobowościowe. Już podczas pierwszej rozmowy można wywnioskować, czy prawnik ma przymioty zapowiadające owocną współpracę. Na co zwrócić uwagę? Jakimi cechami powinien dysponować dobry adwokat?

 

 

 

 

Jakimi cechami powinien wyróżniać się dobry adwokat?

Chociaż tak wiele zostało już napisane, by nie ulegać pierwszemu wrażeniu, to właśnie ono sprawia, że z jedną osobą jesteśmy w stanie podjąć współpracę, a z inną nie. Nie powinno więc dziwić, że przy wyborze adwokata wiele osób kieruje się nie tylko analizą kompetencji oraz doświadczenia, ale i subiektywnym odczuciem, jakie pojawia się podczas rozmowy.

Wywnioskować można z niej wiele np. to, jakie podejście ma prawnik do klientów. Które cechy osobowościowe są szczególnie mile widziane w tym zawodzie?

  1. Empatia. Materia prowadzonych przez adwokata spraw jest delikatna. Dlatego empatia, rozumiana jako zdolność rozpoznawania i współodczuwania stanów psychicznych klientów, jest tak ważna w tym zawodzie. Pozwala bowiem lepiej zrozumieć motywację klientów i spojrzeć na sprawę z ich punktów widzenia.

  2. Komunikatywność i jasność formułowania myśli. Zapisy prawa bywają dla wielu osób niezrozumiałe. Adwokat musi umieć wyjaśniać klientom ich sedno. W przeciwnym razie klient nie będzie zdawał sobie sprawy z konsekwencji swoich poczynań, co może prowadzić do podejmowania błędnych decyzji.

  3. Życzliwość i szacunek. Przejawia się w byciu serdecznym i miłym dla klientów. Niezależnie, z jakim kłopotem przychodzą, powinni być wysłuchani. Jeśli prawnik nie ma wystarczającej wiedzy lub doświadczenia, by im pomóc, powinien wskazać innego specjalistę.

  4. Uważność. Adwokat powinien uważnie słuchać swoich klientów, tak aby nie przeoczyć żadnych szczegółów.

Wybór dobrego adwokata bywa wymagający. Pewną podpowiedź stanowią opinie innych klientów. Można się z nich dowiedzieć, jak współpraca z prawnikiem wygląda w praktyce.

Zapraszamy po więcej informacji: Adwokat Łódź.

 

Jak dobrać lampy do salonu w stylu boho?

Jak z sukcesem sprzedawać w Internecie?