Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

apple 1851464 1280
Biuro rachunkowe online to stosunkowo nowa usługa, która pojawiła się na rynku w ostatnim czasie. Jest ona odpowiedzią na potrzeby przedsiębiorców, którzy poszukują najwyższej jakości usług księgowych, a dodatkowo chcą oszczędzić czas i pieniądze.

 

 

 

 

 

 

Podpowiadamy, czym należy kierować się przy wyborze biura rachunkowego online.

 

Dedykowana księgowa

Najważniejszym aspektem podczas wyboru biura rachunkowego powinno być to, kto będzie zajmował się naszą księgowością. Nie warto wybierać biur, które nie oferują dedykowane księgowej dla każdej firmy, gdyż w praktyce oznacza to nieporządek i trudności w kontakcie z osobą odpowiedzialną za naszą księgowość.

Biuro rachunkowe powinno również zatrudniać wysokiej klasy specjalistów, którzy posiadają dużą wiedzę z zakresu finansów i księgowości oraz odpowiednie doświadczenie. Przedsiębiorca powinien móc porozmawiać ze swoją księgową w dowolnym momencie (w wyznaczonych godzinach pracy), gdy potrzebuje pomocy lub chciałby wyjaśnić pewne kwestie. Dobrze więc, jeśli księgowa jest dostępna pod telefonem lub mailowo w określonych porach. Daje to właścicielowi firmy poczucie bezpieczeństwa w kwestiach finansowych oraz możliwość otrzymania szybkiego wsparcia czy też porady, jeśli zajdzie taka potrzeba.

 

Łatwość dostępu dla przedsiębiorcy

Biuro rachunkowe online powinno działać w taki sposób, aby przedsiębiorca nie musiał spędzać dużej ilości czasu na skanowaniu dokumentów czy też wystawianiu faktur. Niektóre bowiem programy stworzone są wyłącznie dla księgowych, natomiast osoby nie mające wiele wspólnego z tą dziedziną zwyczajnie nie potrafią się w nich odnaleźć. W praktyce oznacza to, że czas, który zaoszczędzimy na dojazdach do biura, przeznaczymy na poszukiwanie rozwiązań w programie do fakturowania. Tymczasem program ten powinien być na tyle intuicyjny, aby każdy mógł w krótkim czasie wystawić fakturę bez większych problemów.

To samo dotyczy skanowania faktur i innych dokumentów księgowych - przedsiębiorca powinien mieć możliwość zrobienia tego zarówno z poziomu komputera, jak i telefonu, za pomocą dedykowanej aplikacji. Warto jednak zaznaczyć, że łatwość dostępu do programu powinien mieć jedynie przedsiębiorca, a nie osoby z zewnątrz. Dlatego też biuro rachunkowe powinno zapewniać odpowiednie zabezpieczenia, a także możliwość tworzenia kopii zapasowych, dzięki którym dokumenty będą przechowywane w jednym miejscu przez określony przepisami czas. Przedsiębiorca zyskuje poczucie bezpieczeństwa i zwolnienie z pewnego zakresu obowiązków w kwestii zabezpieczenia kopii dokumentacji.

 

Dobre biuro rachunkowe online

Wybór biura rachunkowego online nie jest łatwy, zwłaszcza że wielu przedsiębiorców nie przekonało się jeszcze do tego rodzaju usługi. Warto to zmienić i zapoznać się z ofertą biura rachunkowego online dostępnej na stronie intaxo.pl.

Każdy, komu zależy na wysokiej jakości świadczonych usług księgowych, a także bezpieczeństwie danych i łatwości w dostępnie do fakturowania, powinien skorzystać z oferty biura Intaxo. Warto zaznaczyć, że biuro to obsługuje zarówno działalności jednoosobowe, jak i spółki kapitałowe. Dzięki temu nawet przy zmianie formy działalności nadal można korzystać z usług biura. Dodatkowo przedsiębiorca zostaje poinformowany o wszelkich zobowiązaniach podatkowych czy na rzecz ZUS w wygodnej formie telefonicznej, co w jeszcze większym stopniu ułatwia współpracę na linii przedsiębiorca-księgowy. W kwestiach finansowych warto postawić na profesjonalistów i komfort współpracy.

Artykuł powstał przy współpracy z intaxo.pl