Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

gadżet
Kubki, breloki, koszulki, długopisy i tego typu gadżety wzbogacone sygnaturą firmy stanowią jeden ze sposobów promowania firm. Jest to jedną ze sprzedażowych praktyk psychologicznych. Przeznaczeniem tego typu prezentu jest spowodowanie poczucia wdzięczności w odbiorcy. Poza oczywistym wzbudzeniem pozytywnego skojarzenia zbudować ma ochotę zrewanżowania się nadawcy. Dzięki takiemu mechanizmowi logo oraz nazwa marki zapadają w pamięć potencjalnym nabywcom. Przyczynia się to także do tego, że kontrahent częściej będzie powracał do firmy, która coś mu już podarowała.

 

Dzieje się to automatycznie. Trzeba jednak pamiętać, aby nie obdarowywać klienta zbyt dużą ilością podarunków. Może to zostać zrozumiane jako narzucanie się, co da odwrotny skutek od zamierzonego.

Pojawia się problem jakie drobiazgi wybrać? Najpopularniejsze są długopisy, smycze oraz kubki. Niektóre firmy wybiera kalendarze książkowe lub zeszyty. Współcześnie królują płócienne reklamówki oraz plecaki z nadrukowanym logo firmy bądź jej hasłem reklamowym. Jest to o tyle bardziej trafne rozwiązanie, że jest w stanie dotrzeć do większej rzeszy odbiorców. Dostrzec je mogą poza obdarowywanymi, także znajomi osoby, która taką torbę eksponuje.

Gadżety promocyjne to również słodkie przekąski takie jak ciastka, czekolady oraz cukierki. Wystarczy jedynie zastąpić pierwotne opakowanie logotypem firmy. Pomysłów jest dużo. Dobrym pomysłem będą też luksusowe trunki także opatrzone logotypem.

Można wybrać także bardziej luksusowe wyroby. Zaliczają się do nich eleganckie parasole, markowe pióra, skórzane paski i torebki, noże, eleganckie przyborniki.

 

Pozostaje zastanowić się jak wyselekcjonować efektywny gadżet?

Najważniejsze jest wziąć pod uwagę użyteczność gadżetu. Nie chodzi jedynie o to, żeby odbiorca dostał cokolwiek z nazwą marki, ale także, żeby z tego korzystał. Częste zerkanie na coś zaostrza obraz tego narzędzia, a co za tym idzie marki, której logotyp tam widnieje. Najlepsze podarunki mają nie tylko cieszyć oko odbiorcy, ale także poprzez przydatność w codziennym życiu pozytywnie wpływać na skojarzenia związane z marką.

Jeszcze jedną z istotnych funkcji jest to, żeby gadżet był solidnie wykonany. Coś co uszkodzi się chwilę po otrzymaniu nie stanowi dobrej promocji dla marki. Wręcz odwrotnie, zostanie skojarzone  ze złą jakością. Żaden klient nie będzie chętny wrócić do marki, która źle mu się kojarzy. Dlatego warto sprawdzić samemu przedmiot, który zostanie rozesłany dalej.

Idealnie byłoby gdyby gadżet odznaczał się na tle innych firm. Tutaj postawić powinno się na oryginalność. Niech to będzie coś niespotykanego. Co wybrać? Niech to nie będzie zwykłe logo. Może jakieś oryginalne zdanie? Może wyjątkowa grafika? Rozwiązań jest niezwykle wiele. Powinno to być coś czego na co dzień nie dostrzegamy na każdym kroku.

We wcześniejszej części artykuły wyodrębnione upominki typu kubki, torby, koszulki oferują sporą powierzchnię, na której można dokonać zabawnego nadruku, który zostanie zapamiętany na długo. Może również skusi odbiorcę do zapoznania oferty marki i stania się stałym klientem na długi czas. W naturze ludzkiej leży potrzeba bycia obsypywanym podarunkami.  Niewiele osób nie lubi takiej formy zachęcania do czegoś. Warto więc trzymać rękę na pulsie i nieprzerwanie zaskakiwać klientów. Szczególnie w współczesnych czasach, kiedy konkurencja jest ogromna. Trzeba cały czas planować nowe kampanie reklamowe aby nie zniknąć w czeluściach  już rynku.

Można także spróbować wybadać czego dokładnie domagają się odbiorcy naszej marki. Można to uczynić podczas targów, wydarzeń tematycznych. Zresztą, na takich eventach też można odróżnić się od konkurencji. Przydatne okażą się na przykład rzucające się w oczy baloniki nawiązujące do firmy.

Jak daje do zrozumienia tekst idei wpływających na popularność marki jest mnóstwo. Tym co ogranicza jest jedynie wyobraźnia. A kreatywność jest niesamowicie ważna w świecie walki o bycie pierwszym na rynku.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w wyborze gadżetów reklamowych dla swojej firmy zapraszamy Cię na stronę tddesign.pl – dostarczamy gadżety reklamowe w całej Polsce.

 

Net Pocket – platforma internetowa i nowy wymiar cashbacku

Koperty ekologiczne - co dobrze byłoby o nich wiedzieć?

WhitePress Prawa