Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

screenshot 3
Smartfony towarzyszą nam obecnie na każdym kroku. Używamy ich właściwie przez całą dobę: do przeglądania mediów społecznościowych, odbierania poczty, płatności mobilnych, słuchania muzyki i oglądania filmów, czy w końcu jako zegarka, nawigacji, kalendarza i aparatu fotograficznego. Na co zatem warto zwrócić uwagę, wybierając nowe urządzenie, które łączy w sobie tak wiele funkcji? Oto nasze podpowiedzi.

 

 

Po pierwsze – Twój budżet

Dzisiejszy rynek smartfonów to setki, jeśli nie tysiące różnorodnych opcji – oszałamiających, a czasem wręcz przytłaczających możliwością wyboru. Dlatego poszukiwania najlepszego dla siebie modelu warto rozpocząć od określenia budżetu, którym dysponujesz. W przypadku najprostszych smartfonów, pełniących przede wszystkim funkcję klasycznego telefonu, ceny zaczynają się już około pięciuset złotych. Za najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenia trzeba z kolei zapłacić nawet 4–5 tys. Pośrodku plasują się opcje będące kompromisem pomiędzy oferowanymi możliwościami a ceną.

Ustalenie tego, ile środków możesz i chcesz przeznaczyć na zakup nowego sprzętu zdecydowanie zawęzi obszar poszukiwań, a tym samym ułatwi porównania i umożliwi podjęcie świadomej decyzji zakupowej.

 

Po drugie – Twoje potrzeby

Zastanów się, do czego będziesz używał nowego smartfonu i jakie kryteria powinien on w związku z tym spełniać. Płacisz mobilnie? Twój telefon musi w związku z tym posiadać moduł NFC. Często oglądasz filmy? Koniecznie zwróć uwagę na parametry ekranu. Instalujesz mnóstwo dodatkowych aplikacji? Będziesz potrzebował sporo pamięci. A może pasjonujesz się fotografią mobilną? W takim wypadku istotne będzie to, w jaki aparat jest wyposażony dany telefon.

 

Po trzecie – Twoje przyzwyczajenia

To wbrew pozorom również istotne kryterium wyboru. Przyzwyczajenia mogą dotyczyć np. preferowanego systemu operacyjnego. Najpopularniejsze dostępne opcje to oczywiście Android (dostępny m.in. w telefonach marki Samsung, OPPO, Motorola) oraz iOS od Apple’a.

Trudny do przezwyciężenia może się okazać również nawyk trzymania telefonu w określony sposób: tylko w jednej dłoni albo oburącz. Weź to pod uwagę, decydując się na model o odpowiedniej wadze i wielkości.

 

Po czwarte – parametry telefonu

Od nich będzie zależeć, na co pozwoli Ci Twój sprzęt. Warto porównać kilka modeli pod kątem takich parametrów, jak m.in.:

  • Rozdzielczość ekranu,
  • Pojemność baterii i szybkość jej ładowania,
  • Rodzaj procesora,
  • Wielkość pamięci RAM i wewnętrznej,
  • Dostępne łącza bezprzewodowe – przede wszystkim możliwość korzystania z sieci 5G,
  • Obiektywy i matryca aparatu,
  • Inne, np. Dual SIM, bezprzewodowe ładowanie itd.

 

Po piąte – wytrzymałość

 Z pewnością będziesz chciał mieć swój smartfon zawsze pod ręką, niezależnie od tego, co robisz i gdzie się znajdujesz. W związku z tym pewnie nie raz zdarzy Ci się go przez nieuwagę upuścić, przygnieść czymś ciężkim lub nawet zalać. Dlatego wybierając konkretny model, zwróć uwagę na solidność jego obudowy oraz informacje o wodoszczelności. Na pewno też nie zaszkodzi zabezpieczyć nowego urządzenia dodatkowym szkłem ochronnym i etui. Warto też sprawdzić, czy model którym się interesujesz przypadkiem nie ma takich akcesoriów w wyposażeniu. Te są zdecydowanie lepiej dopasowane niż zamienniki. Dzięki temu zakup posłuży Ci dłużej.

Jeśli planujesz zakup nowego smartfonu, poza najbardziej znanymi modelami sprawdź także oferty nowych, dynamicznie rozwijających się w Polsce marek. Na szczególną uwagę w tym gronie zasługuje OPPO, oferujące szeroki wybór nowoczesnych urządzeń o zróżnicowanych parametrach. Odwiedź stronę oppo.com/pl i przekonaj się sam!

WhitePress Prawa