Porady
Typografia
 • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
 • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times
Zwierzaki domowe są bez wątpienia małymi szczęściami w naszym życiu. Mogą nauczyć cię współczucia i bezwarunkowej miłości, a najnowsze badania pokazują, że są one w stanie zmniejszyć poziom lęku i depresji, pomagają ci budować silne i długotrwałe relacje, przynoszą radość, a także pełen zakres korzyści. Co więcej, mogą być najbardziej głupiutkimi i najsłodszymi członkami naszych rodzin. Nic więc dziwnego, że - jako pełnoprawny członek rodziny - nasze zwierzęta muszą być obecne na rodzinnych zdjęciach i w albumach. Oto jak możesz zrobić wspaniałe zdjęcia swoim kudłatym przyjaciołom.

 

 

 

dreamstime m 15187219

Zdjęcia z Dreamstime

 1. Dopasuj się do ich poziomu
  Staraj się unikać klasycznego typu ''migawki'' i spróbuj czegoś mniej standardowego. Pewnie, fajnie jest uchwycić skok twojego szczeniaka, ale uzyskasz zupełnie inne zdjęcie, jeśli zejdziesz w dół, aby sfotografować jego nos. Zwierzęta domowe są w większości mniejsze niż my i zdjęcia robione z pozycji stojącej nie są zazwyczaj interesujące.
 2. Skup się na oczach
  Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy... znajduje to potwierdzenie także, gdy spoglądamy na przyjazne oczy naszych zwierzaków. Oczy są pierwszą rzeczą, na którą patrzymy. W dużej mierze polegamy na komunikacji wizualnej.
 3. Pomyśl o tle
  Czasami użycie płytkiej głębi ostrości (DoF) jest najlepszym sposobem robienia takiego zdjęcia, by wyeliminować rozpraszające elementy otoczenia. Chcesz, by zwierzęta ''rzucały się w oczy'', a gładkie, rozmyte tło będzie się do tego idealnie nadawać. Teleobiektyw to właściwy wybór. Ale czasami elementy środowiska są zbyt piękne, by je pominąć i stanowią ważną część zdjęcia. Jeżeli tak jest, upewnij się, że uwzględnisz je na zdjęciu - zwłaszcza jeśli nie odwracają uwagi od kudłatego przyjaciela, a wręcz przeciwnie, dopełniają jego aktywność.
 4. A może inny kąt?
  Oprócz dopasowywania swojego poziomu do poziomu zwierzaka, spróbuj też kreatywnych kątów. Nam spodobało się zdjęcie poniżej – to jeden z najbardziej kreatywnych kątów, jakie kiedykolwiek widziałem:
 5. Poszukaj światła
  Nie ograniczaj się do światła dziennego lub lampy błyskowej. Możesz zrobić niesamowite zdjęcia o świcie lub wieczorem, gdy zachodzi słońce. Jeśli robisz zdjęcia w południowym słońcu, spróbuj użyć błysków wypełniających, ale pamiętaj, że lampa może przestraszyć zwierzaki. Pochmurne dni mogą zapewniać łagodne światło, ale może być konieczna późniejsza dodatkowa obróbka. Tak czy siak, nie pozwól, aby światło cię powstrzymało, kiedy zwierzak jest aktywny i się bawi.
 6. Uchwyć akcję
  Najlepsze zdjęcia powstają, gdy zwierzęta są w akcji. W rzeczywistości, właśnie takie są najbardziej zalecane.
 7. Kadrowanie zdjęć
  Niektóre zdjęcia będą wyglądać świetnie z obiektem na środku, ale w większości przypadków twoja kompozycja będzie wyglądała o wiele lepiej, jeśli umieścisz zwierzę na prawo lub na lewo od środka.
 8. Mnóstwo cierpliwości
  Wykonanie idealnego zdjęcia zwierzaka nie jest ani łatwe, ani szybkie. Często musisz poczekać na odpowiedni moment lub, jeśli zwierzę nie jest zadowolone, będziesz musiał dać mu trochę czasu nim zacznie się bawić i wykaże chęć współpracy.
 9. Szeroki kąt
  Jeśli masz obiektyw szerokokątny, wypróbuj go, by zrobić śmieszne zdjęcia – czasami rezultaty są zachwycające.
 10. Zrób dużo zdjęć
  Cyfrowe piękno oznacza, że możemy zrobić tyle zdjęć, ile chcemy bez utraty filmu. Wykorzystaj to dla własnych celów. Po prostu dobrze się baw - tego właśnie oczekuje od ciebie twój zwierzak.

Powodzenia!

WhitePress Prawa