Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Jak znalezc dobrego notariusza w Krakowie
Doświadczony notariusz może Ci pomóc w załatwieniu wielu spraw związanych ze sprzedażą mieszkania, spisaniem testamentu czy sporządzeniem ważnych umów. Takie usługi są odpłatne, a wysokość kosztów notarialnych jest regulowana prawnie. Ostateczna cena będzie zależna od rodzaju wykonywanych czynności, a w przypadku nabycia nieruchomości również od jej całkowitej wartości. A jak znaleźć dobrego notariusza w Krakowie?

 

 

 

Czym się kierować przy wyborze notariusza?

Notariusz powinien być osobą niezwykle dyskretną, która wzbudza zaufanie i można jej powierzyć bardzo osobiste sprawy. Jednocześnie taki prawnik musi mieć rozległą wiedzę, by doradzić klientowi najlepsze rozwiązania i pomóc w finalizacji istotnych transakcji. Poza tym to ważne, by biuro notarialne znajdowało się w dogodnej lokalizacji. Zanim skorzystasz z usług danego specjalisty, możesz też sprawdzić opinie o nim w internecie. Notariusz w Krakowie powinien również doskonale orientować się w aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i musi aktywnie współpracować z urzędami i innymi organami administracji państwowej.

 

Profesjonalizm i dyspozycyjność

Doświadczony notariusz musi tak pokierować klientem, aby wszystkie formalności zostały dopełnione w wyznaczonych terminach. Obsługa w kancelarii powinna być miła i profesjonalna, a prawnik powinien mieć czas, by odpowiedzieć na wszystkie pytania i wątpliwości klienta. W tym zawodzie kluczowa jest także dyspozycyjność. Jeśli notariusz nie ma wolnych terminów, to klient będzie musiał poszukać innego miejsca, by sporządzić akt notarialny lub inny niezbędny dokument. Dodatkowym atutem kancelarii notarialnej będą elastyczne godziny pracy i infolinia, na którą w razie potrzeby łatwo będzie się można dodzwonić.

 

Troska o dobro klienta

Dobry notariusz musi skrupulatnie sprawdzić wszystkie dokumenty i dane otrzymane od uczestników transakcji. Taka osoba swoim podpisem poświadcza, że cała procedura przebiegła zgodnie z prawem, dlatego powinna dopilnować, by każda ze stron wywiązała się ze swoich zobowiązań. Renomowana kancelaria notarialna musi także zatrudniać odpowiednią liczbę pracowników, żeby sprawnie realizować oferowane przez siebie usługi. 

Jeśli chcesz znaleźć sprawdzonego notariusza w Krakowie, to możesz też poprosić o polecenie współpracowników, rodzinę lub znajomych. Ważne, by wybrać osobę, która specjalizuje się w danej dziedzinie prawa i jest godna zaufania (więcej tutaj). Poprawnie sporządzony akt lub umowa to idealny sposób na zabezpieczenie Twoich interesów. W ten sposób zyskasz gwarancję, że podpisane dokumenty będą ważne i wiążące dla obu stron.

 

SYTUACJA W IT W CZASIE VUCA. JAK SOBIE RADZIĆ?

WhitePress Prawa