Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

darmowe obrazy
Gdzie można znaleźć bezpłatne obrazy wysokiej jakości, które można wykorzystać w swoich postach na blogu lub w treściach w mediach społecznościowych?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To pytanie z wieloma różnymi odpowiedziami i zastrzeżeniami. Prawie każdy obraz stworzony w ciągu ostatnich 30 lat jest nadal chroniony prawem autorskim — ochroną, która daje praktycznie każdemu autorowi wyłączne prawo do używania lub powielania jego pracy. Możesz jednak znaleźć zdjęcie w domenie publicznej, użyć obrazu na licencji Creative Commons, który może wymagać uznania autorstwa, a nawet stworzyć własny obraz od podstaw.
Darmowe obrazy są zazwyczaj objęte licencją Creative Commons lub są częścią domeny publicznej. Obrazy z domeny publicznej oraz obrazy z licencją Creative Commons Zero (CC0) można bezpłatnie pobierać i wykorzystywać w celach komercyjnych bez podawania źródła.
Prawa autorskie automatycznie zapewniają prawo własności i ochronę praw autorskich fotografom na całym świecie, niezależnie od tego, czy fotografowie tego rzeczywiście chcą.


W dobie internetu przepisy te zarówno chronią fotografów, jak i upraszczają proces praw autorskich. Czy możesz sobie wyobrazić, że każdy fotograf musiałby ubiegać się o prawa autorskie za każdym razem, gdy robił zdjęcie? Jezu.
Ale wielu fotografów decyduje się udostępniać swoje zdjęcia innym. Licencja Creative Commons umożliwia im legalną kontrolę lub unieważnienie praw własności.
Pamiętaj, że nie wszystkie licencje Creative Commons są takie same. Ważne jest, aby przeczytać drobnym drukiem.
Niektóre licencje Creative Commons zabraniają używania obrazu do celów komercyjnych. Niektóre wymagają podania twórcy przy każdym użyciu obrazu (na przykład licencja Creative Commons Uznanie autorstwa).


Licencja Creative Commons Zero pozwala twórcom „oddawać” swoje obrazy do publicznej wiadomości, bez żadnych praw. Zdjęcia z licencją CC0 są naprawdę wolnymi od opłat licencyjnych. Możesz ich używać z dowolnego powodu bez pozwolenia, płatności lub przypisania.
Zanim użyjesz dowolnego obrazu wolnego od opłat licencyjnych z licencją Creative Commons, upewnij się, że ma odpowiednią licencję do swoich celów i zawsze przestrzegaj warunków licencji. Darmowe obrazy nie będą kosztować żadnych pieniędzy, ale mogą nie być bezpłatne z praw autorskich. Obrazy stockowe są wypuszczane na wolność dzięki licencji Creative Commons, która określa, w jaki sposób i gdzie te obrazy mogą być wykorzystywane i udostępniane.
Zawsze sprawdzaj, czy „darmowe” obrazy mogą być wykorzystywane zarówno do celów komercyjnych, jak i niekomercyjnych, w zależności od tego, do czego ich potrzebujesz i czy wymagają przypisania ich właścicielowi.

StockFreeImages oferuje wiele darmowych obrazów do dowolnego użytku — bezpłatnie. Możesz znaleźć zdjęcia za darmo do pobrania, edycji i wykorzystania zarówno w projektach komercyjnych, jak i niekomercyjnych.

 

Kiedy warto zamontować blokadę parkingową?

Lokaty odnawialne — na czym polegają?