Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wybuch pandemii koronawirusa przewrócił świat do góry nogami. W jednej chwili zamknięto wiele miejsc publicznych, aby zapobiec zbyt szybkiemu rozprzestrzenianiu się wirusa Sars-Cov-2. Zmiany musiały zajść także w organizacji pracy firm. Aby ochronić pracowników przed zarażeniem się, należy podjąć wszelkie działania profilaktyczne. Sprawdź, jak powinna wyglądać dezynfekcja antywirusowa.

 

 

Podstawowe środki ochrony osobistej przed koronawirusem

Obecnie, według rozporządzeń w sprawie zachowania środków bezpieczeństwa podczas pandemii, każdy, kto porusza się poza miejscem zamieszkania, musi nosić maseczkę. Może ona być bawełniana, neoprenowa lub medyczna. Ten sposób ochrony zalecany jest także w miejscach pracy. Dzięki nim wydychane powietrze, a wraz z nim kropelki śliny mają utrudnioną drogę rozprzestrzeniania.

Zamiast maseczek można stosować również przyłbice – plastikowe nakładki na twarz, które chronią właściciela przed śliną rozmówcy.

Niezbędnym elementem wyposażenia, który powinien mieć każdy pracownik w zakładzie, są rękawiczki. Ochrona dłoni zapobiega przenoszeniu na nich wirusa do swojego organizmu z jakiejś powierzchni, np. pudełka.

W każdej łazience, przy wyjściu oraz wejściu do hali powinien znajdować się dozownik płynu dezynfekującego. To szybki i bardzo skuteczny sposób na pozbycie się wirusa z dłoni.

 

Dystans to podstawa

Dodatkowo w zakładach należy zwiększyć odstępy między pracującymi osobami. Jeśli nie jest to możliwe, trzeba rozważyć zainstalowane kawałków szkła lub pleksi, które oddzielą członków zespołu od siebie. Innym sposobem na zmniejszenie ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa jest zmniejszenie liczby osób przebywających w zakładzie pracy i podzielenie ich na np. zmiany.

Choć jest to dość niemiłe, kiedy na Twój widok inni się odsuwają, to w przypadku pandemii takie działanie wynika z troski, a nie z braku manier.

 

Preparaty antywirusowe – odkażanie miejsc pracy

Według badań wirus może utrzymywać się na przedmiotach nawet kilka godzin. To znacznie zwiększa ryzyko zachorowania. Nawet jeśli unikasz skupisk ludzi i dbasz o higienę, możesz spotkać się z wirusem na np. przycisku od windy, klamce, poręczy itp.

W miejscu pracy nie ma możliwości niedotykania innych przedmiotów. Ludzie rozmawiają ze sobą, czasem zdarzy się komuś kichnąć lub kaszlnąć. W takiej sytuacji warto sięgnąć po radykalne rozwiązania, takie jak dezynfekcja antywirusowa. Dokładne oczyszczenie przestrzeni, w której przebywa duża liczba ludzi, jest formą dbania o bezpieczeństwo pracowników. Dzięki nowoczesnym technologiom proces dezynfekcji przebiega bardzo szybko. Wystarczy godzina, aby doświadczona ekipa, np. z SERIS Konsalnet, zdążyła dokładnie wyczyścić całe pomieszczenie. Czyszczenie odbywa się metodą chemiczną z użyciem atestowanego środka, rekomendowanego do czyszczenia dużych powierzchni. Pracownicy będą mogli wrócić do swoich zadań po upływie około 30 do 60 minut.

Dbanie o zdrowie personelu to obowiązek przedsiębiorcy, zwłaszcza w dobie pandemii. Jeśli będziesz postępować w rozsądny sposób, nie tylko ochronisz swój zespół przed COVID-19, ale także swój biznes przed kryzysem finansowym.