Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Od dawna zastanawiasz się nad dokonaniem inwestycji w nieruchomości? Myślisz, że to odpowiedni moment, lecz obawiasz się straty? W tym artykule pomożemy zainwestować w nieruchomość i rozwiejemy wszelkie wątpliwości związane z tym tematem - zapraszamy do lektury!

 

Przemyślany wybór nieruchomości

Decyzję o wyborze nieruchomości powinno się podejmować po analizie swoich możliwości finansowych i oszacowaniu ryzyka. W sytuacji, gdy zależy nam na pewnym zysku, ale o zmniejszonej wysokości, warto dokonać kupna nieruchomości jaką bez problemów wynajmiemy, umiejscowioną w dobrej lokalizacji. Natomiast jeżeli posiadamy wystarczającą kwotę na większą inwestycję i chcemy uzyskać z niej naprawdę spore zyski i jednocześnie wiemy, że ponosimy większe ryzyko - zdecydujmy się na kupno nieruchomości na przykład nad morzem i stworzeniu tam salonu piękności.

 

Zebranie odpowiednich środków

Najlepszą opcją jest zakup nieruchomości z własnych środków finansowych, lecz niewiele osób mogłoby sobie pozwolić na taki wydatek. Najczęściej więc  konieczne jest zgromadzenie odpowiedniego kapitału. Można wziąć pod uwagę kupno budynku albo mieszkania na kredyt, lecz i wtedy należy samemu to sfinansować. Warto również wspomnieć o tym, że inwestycja dostarczy nam zysku wyłącznie w sytuacji, kiedy sprzedamy albo wynajmiemy nieruchomość po cenie wyższej niż ta, jaką będziemy musieli dać do banku.

 

Wybranie metody inwestycji

Po wyborze nieruchomości należy dokonać decyzji, jak dane mieszkania ma na nas zarabiać. Chcemy je dzierżawić firmie? Wynajmować lokatorom? A może mieszkać w nim, a następnie sprzedać po droższej cenie? Jest dużo opcji. Przemyśl, jak wiele czasu możesz przeznaczyć na inwestycję. Byłbyś gotowy, aby być zawsze w stanie pomóc, gdyby coś uległo awarii, osobom wynajmującym? Wybór odpowiedniego sposobu inwestycji zależy od naszej strategii.

 

Obliczenie stopy zwrotu

Kiedy rozważamy wynajęcie lokalu czy jego sprzedaż albo wahamy się pomiędzy dwoma nieruchomościami i chcemy wiedzieć, jak bardzo opłaci się nam inwestycja w nieruchomość, powinniśmy myśleć racjonalnie. Należy zacząć od policzenia wysokości rocznej stopy procentowej. Inwestycja będzie opłacalna w większym stopniu tylko wtedy, gdy stopa zwrotu z inwestycji będzie wyższa.

 

Określenie ryzyka

W zależności od lokalizacji, w jakiej dokonujemy kupna nieruchomości, ryzyko tego, że coś pójdzie nie tak, znacznie się różni. Powinniśmy się zatem zastanowić, jakie niebezpieczeństwo niepowodzenia w związku z planowaną inwestycją na nas czyha. Przeglądnijmy oferty wynajmu konkurencji, obliczmy całkowite koszty inwestycji, dokonajmy sprawdzenia, jakie jest zapotrzebowanie w konkretnym miejscu na lokale biurowe, Pamiętajmy też o określeniu środków, jakie ewentualnie możemy stracić.

 

Dokonanie inwestycji

Jeżeli jesteśmy już odpowiednio przygotowani i gotowi na inwestycję zwróćmy uwagę na otoczenie, lokalizację, stan ogólny i tym podobne sprawy, aby dobrze ocenić atrakcyjność danej nieruchomości. Dokonajmy również porównania z innymi ofertami. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, powinniśmy porozmawiać z rzeczoznawcą.

 

inwestujwnieruchomosci.pl