Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Odpowiednio przechowywane jedzenie potrafi na dłużej pozostać smaczne i świeże. Właściwie dobrane pojemniki na żywność są w tej kwestii bardzo pomocne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szklane, czy plastikowe pojemniki?

Każdy z nas lubi cieszyć się świeżym jedzeniem. Produkty spożywcze, które nie są zwietrzałe zawierają w sobie dużo więcej smaku, a jedzenie ich jest czystą przyjemnością. Nie każdy jednak ma dostęp do własnego sadu lub ogrodu warzywnego. Większość na co dzień robi zakupy w sklepie, a produkty przynosi do domu. 

Jeżeli chcemy sprawić żeby nasze domowe jedzenie było pełne aromatu powinniśmy właściwie zorganizować jego przechowywanie. Najlepszym sposobem na to będą różnego rodzaju pojemniki. 

Do najpopularniejszych należą pojemniki plastikowe (ich duży wybór znajdziesz na stronie https://pl.rotho.com/) oraz pojemniki wykonane ze szkła.

Przechowywanie jedzenia w obu pojemnikach jest bezpieczne, ponieważ ich materiał jest atestowany i przechodził badania pod kątem neutralności dla jedzenia oraz zdrowia człowieka. Wybór pojemników oprzyj, więc o to jakie cechy produktów będą dla Ciebie bardziej praktyczne.

Szklany pojemnik bardzo często jest dużo elegantszy ze względu na transparentność swojego materiału. Nadaje się do mycia w zmywarce, a te, które są zrobione ze szkła żaroodpornego możemy nie tylko używać w mikrofalówce, ale również posłużą do pieczenia gotowych potraw w piekarniku.

Tworzywo sztuczne w plastikowych pojemnikach jest jednak dużo lżejsze od szklanego i bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Idealnie nadają się do przechowywania oraz transportowania jedzenia. Pojemniki plastikowe występują również w różnych rozmiarach, które możesz łatwo rozmieścić w Twojej kuchni.

Zarówno szklane pojemniki jak i plastikowe sprawdzą się w organizacji jedzenia w szafce kuchennej lub lodówce. Zabezpieczoną w nich żywnością będziesz mógł się cieszyć przez dłuższy czas, ponieważ będą utrzymywać jej świeżość.

 

Świeża żywność? Pojemniki z pokrywką ją zapewnią

Opakowania z pokrywką pozwalają na zatrzymanie zapachu i smaku potrwa na dłużej. Szkło jak i plastik pojemnika na pożywienie nie absorbuje ich do siebie więc możesz być pewny, że po ponownym umyciu będą nadawały się do użytku.

Jedzenie w lodówce zamknięte w pojemnikach możesz przechowywać o wiele dłużej. Hermetyczne zamknięcie nie pozwoli żeby powietrze miało stały dostęp do pożywienia, a więc zarówno rośliny jak i gotowe posiłki będą lepiej przechowywane.

Właściwe zamknięcia nie dopuszczą do mieszania się zapachów w lodówce oraz przenikania do różnych potraw. 

W ofercie pudełek na jedzenie znajdziesz również takie warianty opakowań, które zapewniają cyrkulację powietrza. Zamknięta w nich zielenina nie zaparza się i nie do chodzi na niej do szybkiego rozwoju pleśni lub gnicia.

Posegregowane jedzenie w pojemnikach nie zgniecie się i też będzie o wiele estetyczniej wyglądać w Twojej lodówce. Dzięki właściwej organizacji nie zapomnisz o niczym i dużo łatwiej przyrządzisz szybki posiłek. 

 

Pojemniki do przechowywania żywności w zamrażalce

Pojemniki na żywność z plastiku mają również zastosowanie w mrożeniu jedzenia.

Mrożenie jest dobrym sposobem na niemarnowanie produktów. Każdorazowo kiedy po posiłkach zostaną Ci resztki możesz zamknąć je szczelnie w pudełku, a następnie wstawić do zamrażalki. Dzięki temu zapewnisz sobie w razie potrzeby szybki i gotowy, domowy obiad. 

Ponadto będziesz zmógł przechowywać w ten sposób sezonowe warzywa i owoce. Sezonowe rośliny mają najwięcej aromatu, wówczas gdy przychodzi szczyt ich zbioru. Jeżeli je zamrozisz będą potem dużo lepiej smakowały niż te produkty, które są dostępne z importu w sklepach.

Zupa dyniowa latem? A może kompot z truskawek i winogron zimą? Z zapasami w zamrażalce jest to możliwe. 

Wejdź na stronę producenta marki Rotho https://pl.rotho.com/collections/pojemniki-na-swieza-zywnosc-i-pojemniki-na-mrozonki i wybierz najlepsze dla siebie pojemniki. 

 

Jak działa i do czego służy wertykulator?

WhitePress Prawa