Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

euro
Dwie główne grupy przeprowadzające transakcje wymiany euro to osoby prywatne pracujące za granicą i przedsiębiorstwa. Wiadomo, że wszyscy chcą to zrobić jak najkorzystniej – nikt nie chce tracić ciężko zarobionych pieniędzy.

 

 

 

 

 

 

 

Największy kosztem podczas wymiany walut jest spread walutowy, czyli różnica w kursie zakupu i sprzedaży waluty. W bankach jest on o wiele wyższy niż w kantorze internetowym, gdzie wymiana może okazać się kilkukrotne tańsza. Ponadto platformy nie mają ukrytych kosztów i prowizji, a przelewy do banków w Polsce są z reguły bezpłatne.

 

Euro jest jedną z najpopularniejszych walut. Znajdziemy je w każdym kantorze online. Wymiany przez Internet dokonujemy łatwo i bezpiecznie. Wystarczy tylko zarejestrować się w wybranym serwisie i potwierdzić swoją tożsamość. Trwa to kilka minut. Wymiana euro na złotówki może odbyć się np.: za pomocą portfela walutowego. Dzięki niemu możemy szybko i wygodnie opłacać transakcje w portalu, a zgromadzone środki wymieniać na wybraną walutę.  W panelu klienta dodajemy numery kont bankowych, którymi będziemy się posługiwali oraz numery właścicieli rachunków w przypadku, gdy będziemy przeprowadzali transakcję bezpośrednio z innymi osobami bądź firmami.

 

Sama wymiana euro jest prosta. Po zasileniu naszego portfela w europejską walutę, wybieramy kwotę przewalutowania, zaznaczamy na jaką walutę, np. na złotówki, następnie dodajemy odbiorcę. Środki w kilka minut trafią na wskazany rachunek, a my nie musimy się o nic martwić.

 

Co ważne, kantor internetowy DobryKantor.pl proponuje różne dodatkowe rozwiązania, które ułatwiają nam życie i funkcjonowanie w finansowym świecie. Możemy ustawić alert cenowy i, gdy kurs spadnie do atrakcyjnego poziomu, kupić po okazyjnej cenie większą ilość pożądanej waluty. Bardzo dobrą opcją jest też automatyczne zlecenie, polegające na tym, że euro wymienimy w momencie, gdy kurs osiągnie podaną przez nas wcześniej wartość. Platforma wymiany online posiada także kalkulator walutowy. Dzięki niemu można zobaczyć ile euro otrzymamy za określoną kwotę PLN i odwrotnie – ile PLN za wybraną kwotę EUR. Sprawdzimy też ile warte są oszczędności lub uzbierany kapitał w przeliczeniu na daną jednostkę. W biznesie zaś ułatwia przeliczenie wartości faktury wystawionej dla zagranicznego kontrahenta lub różnic kursowych dla transakcji międzynarodowych.

 

Wymiana euro na złotówki jest niezbędna zarówno podczas transakcji firmowych, jak i osobistych. Niezależnie do sytuacji, warto korzystać z kantoru internetowego. Bezpłatny, intuicyjny serwis, transakcje po najlepszych kursach, z każdego miejsca na świecie i przez całą dobę to ułatwienie, z którego warto korzystać.

 

Serwis automatyki przemysłowej - jak wybrać odpowiedni?

WhitePress Prawa