Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Robienie prezentów w firmie to bardzo miła tradycja. Warto zadbać o to, aby każdy pracownik – bez względu na swoje stanowisko – był zadowolony z atmosfery, jaka panuje w zespole. Nawet drobne prezenty dla pracowników są w stanie poprawić nastrój w biurze i zwiększyć motywację do pracy. Upominki z okazji świąt Bożego Narodzenia są już standardem. Coraz więcej firm decyduje się też na celebrowanie urodzin członków firmy. Jeśli szukasz inspiracji na prezent dla szefa lub kolegi z innego zespołu, to zapoznaj się z treścią tego artykułu. Zebraliśmy w nim pomysły na firmowe upominki oraz porady, jak trafić z prezentem.

glowne 20230906105921 download

Pomysł na prezent dla kierownika lub dyrektora

Zwykło się uważać, że prezent dla szefa powinien być czymś ekskluzywnym. W rzeczywistości jednak wiele zależy od tego, jaką osobą jest Twój przełożony. Przykładowo osoba, która uwielbia górskie wycieczki, jazdę na gravelu i rockowe koncerty, może wcale nie ucieszyć się z nowego krawata, pióra wiecznego czy eleganckiego zegarka. Warto więc zadbać o to, aby prezent dla dyrektora był jak najlepiej dopasowany do jego osobowości. Jednemu przypadnie do gustu stylowy notes, a drugi bardziej ucieszy się z prezentu bazującego na doświadczeniach – np. degustacji win czy kolacji w ciemności. Pomysł na prezent nie musi być wcale czymś skomplikowanym. Na pewno miłym gestem, który zostanie doceniony przez szefa, będzie samodzielne zaprojektowanie kartki i stworzenie osobistych życzeń.

 

Najlepsze prezenty dla pracowników

Robienie prezentów dla pracowników może okazać się nieco prostszym zadaniem niż szukanie prezentu dla kierownika. Wynika to z tego, że w tym przypadku można pozwolić sobie na więcej luzu i elementów humorystycznych. Przygotowując prezenty świąteczne, najlepiej zdecydować się na te same upominki dla wszystkich. Mogą być to kosze ze słodyczami lub herbatami, duży kubek z dołączonym przepisem na kakao z piankami, termos, słoik miodu z lokalnej pasieki lub świeczka o cynamonowym zapachu. Natomiast w przypadku urodzin, warto postarać się o bardziej spersonalizowane podarunki – jak np. voucher na wymarzony skok na bungee, bilet na koncert ulubionego zespołu lub grę planszową, która spodobała się solenizantowi na ostatniej integracji.

 

O tym pamiętaj, zanim kupisz prezent

Największą trudnością przy robieniu prezentów wewnątrz firmy może okazać się trafienie w gust i zainteresowania obdarowywanego. W przypadku braku wiedzy na temat pasji pracownika, dobrze zdecydować się na jakiś uniwersalny, praktyczny prezent. Co jednak zrobić, gdy pomysł na prezent się nie pojawia? W takiej sytuacji zachęcamy do skorzystania z pomocy firm, które specjalizują się w tworzeniu prezentowych boxów – np. MagicPack. Firma ta oferuje gotowe zestawy przeznaczone dla pracowników na różnych stanowiskach. W zawartości paczki można znaleźć m.in. kawę, elektronikę, akcesoria biurowe, zdrowe przekąski lub słodycze.

obraz 1

Co ciekawe pracownicy Magic Pack są także w stanie przygotować unikalny, spersonalizowany prezent dla kierownika i każdego innego pracownika na bazie przedstawionego pomysłu. Zaletą wybrania usług specjalistycznej firmy jest też to, że zadba ona o przepiękną oprawę. Nie musisz więc martwić się o znalezienie eleganckiego opakowania i zaplanowania, jak je wysłać, aby nic nie zostało uszkodzone.

Warto pamiętać o dopasowaniu prezentu do okazji. Inaczej może wyglądać paczka urodzinowa, a inaczej świąteczna. Istotne jest również ustalenie budżetu i sposobu rozliczenia. Podczas tworzenia biznesplanu warto przeznaczyć jakąś pulę na prezenty dla pracowników lub ustalić z zespołem stałą kwotę składki na te dodatkowe wydatki.