Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

podkładki pod mysz
Podkładki pod mysz są standardowym akcesorium, które usprawnia pracę przy laptopie czy komputerze. Mogłoby się zdawać, że zakup podkładki pod myszkę to prosta sprawa. Możesz jednak się bardzo zaskoczyć z jaką ilością i różnorodnością produktów spotkasz się w sklepie. Na co zatem zwracać uwagę przy zakupie podkładki pod mysz?

 

 

 

 

 

Podkładki pod mysz - parametry

Przy wyborze podkładek pod mysz warto mieć na uwadze kilka parametrów:

  • wielkość - zbyt mała frustruje, zbyt duża może przeszkadzać na biurku,

  • grubość - zbyt gruba może utrudniać posługiwanie się myszką,

  • materiał wykonania - w zależności od preferencji sprawdzić mogą się różne tworzywa i materiały

  • odpowiedni poślizg - aby praca z myszką była przyjemna, a materiał nie drażnił dłoni

  • odporność na brud

  • dodatkowa podkładka pod nadgarstek - dla uniknięcia nacisku na naczynia krwionośne i połączenia nerwowe, co może powodować niewygodę i ból

 

Podkładka pod mysz - funkcje

Wielu osobom podkładka pod myszkę może wydawać się być mało istotnym akcesorium. Ma ona jednak ogromny wpływ na jakość, płynność i komfort pracy. Profesjonalna podkładka pod mysz gwarantuje odpowiedni poślizg między myszką a podłożem.

Ponadto, podkładka zapobiega zarysowaniu się powierzchni biurka. Podkładka pod mysz skutecznie eliminuje nawet najmniejsze nierówności powierzchni na której pracujemy, a które mogłyby utrudnić operowanie myszką optyczną czy laserową.

 

Podkładka pod mysz z podparciem nadgarstka

Co ciekawe, podkładka pod mysz może nie tylko ułatwiać pracę z myszką. Ze względów zdrowotnych, wiele osób decyduje się na zakup podkładki z wsparciem nadgarstka. Jest to poduszka, zwykle z żelowym lub piankowym wypełnieniem, dzięki której nadgarstek jest odciążony, a praca dalece bardziej komfortowa.

W dłuższej perspektywie, dla kogoś kto na codzień pracuje przed komputerem, jest to inwestycja w swoje zdrowie. Ponadto, stwarzając komfortowe warunki do pracy jesteśmy w stanie pracować dłużej bez rozkojarzenia bólem czy zesztywnieniem dłoni i nadgarstka.

 

Materiał wykonania podkładki pod myszkę

Materiał na podkładkę pod mysz ma duże znaczenie. Zależy od niego wytrzymałość, ale także komfort pracy. Ważne jest zarówno wypełnienie, jak i materiał pokrywający podkładkę.

 

Wypełnienie - pianka, żel czy tworzywo sztuczne?

Wypełnienie jakie ma podkładka pod mysz ma szczególne znaczenie gdy decydujemy się na wersję z podpórką dla nadgarstka. Najczęściej spotykanymi opcjami są wypełnienia piankowe lub żelowe.

Wersje z pianką są tańsze i bardziej dostępne. Są też niestety mniej trwałe i podatne na odkształcenia. Podkładka pod mysz żelowa jest z kolei droższa, ale trwalsza i zapewniająca lepsze wsparcie dla dłoni. Ponadto zapewnia przyjemny chłód w kontakcie ze skórą i nie odkształca się.

Ciekawą opcją jest również podkładka pod mysz z wsparciem nadgarsta wykonanym z tworzywa sztucznego. Elastyczne tworzywo sztuczne, w przemyślanej konstrukcji wspiera dłoń będąc jednocześnie jednym z najłatwiejszych materiałów w czyszczeniu.

 

Materiał zewnętrzny podkładki pod mysz

Materiał zewnętrzny jakim pokryta jest podkładka pod myszkę spełnia kilka funkcji. Istotne jest przede wszystkim, aby zapewniał myszce odpowiedni poślizg. Nie może też drażnić skóry dłoni, a zatem musi być gładki i przyjemny w dotyku.

Dobrze, jeśli materiał nie łapie szybko brudu i jest łatwy w czyszczeniu. Najpopularniejsze materiały zewnętrzne to tkanina, nylon, guma, tworzywo sztuczne lub skóra.

Spód podkładki wykonuje się z antypoślizgowego materiału. Dzięki temy zapewnia odpowiednią przyczepność i nie przesuwa się po biurku w trakcie pracy z myszą.

 

Wybierz podkładkę pod mysz w Renbis.pl

Jak widzisz, podkładka pod mysz musi spełniać kilka czynników, aby praca z nią była przyjemna i wydajna. Jeśli szukasz podkładki dla siebie, odwiedź sklep Renbis.pl i wybierz podkładkę, która spełni Twoje oczekiwania.

 

Jak zbudowane są pompy zębate?

Pieczątki i stemple na zamówienie – na co zwrócić uwagę przy zakupie?