Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

meble
Dla dość wielu z nas odpowiedź na pytanie "Jak wybrać meble do biura?", to odpowiedź dość prosta, czyli zazwyczaj wygrywa ta tania szafka, która na dokładkę pomieści w swoich szufladach całą masę teczek z papierami, takimi jak faktury lub różnego typu umowy. Jeśli takowy mebel wykonany jest z niezbyt wytrzymałej płyty meblowej, to rzecz jasna może się rozpaść.

 

 

 

Meble przemysłowe

Niektóre meble do biura to rzecz jasna specjalne stalowe szafki na teczki z fakturami wykonane ze stali lakierowanej proszkowo. Takie szafki na dokumenty są dla dość wielu z nas opcjami niezwykle trwałymi i co równie istotne zamiast standardowych nóżek meblowych mają te mocne kółka, dzięki którym można je przestawiać i to w dowolnym momencie. Takie szafki na akta wykonane z grubszej stalowej blachy można też za pomocą typowego magazynowego wózka załadować na auto dostawcze.

Mowa tu o tym, że biura raz na jakiś czas się przeprowadzają, choćby ze względu na to, że szef zakupił nieruchomość i nie jest już zmuszony do płacenia za lokal miesiąc w miesiąc. Dlatego też pakuje całe swoje biuro do auta dostawczego i wypakowuje je w dopiero co zakupionej atrakcyjnej nieruchomości.

 

Czy cena jest aż tak istotna?

Niektórzy z nas wiedzą o tym, że taka szafka na akta z kilkoma sporymi szufladami, która na dokładkę jest wykonana z dość grubej blachy stalowej i kilku płaskowników może kosztować tyle, co kilka bardziej typowych szafek z płyty meblowej, które mają niemal taką samą pojemność.

Różnica w tym konkretnym przypadku tkwi w wytrzymałości, czyli mebel, który jest wykonany z płyty, może ulec uszkodzeniu podczas głupiej próby jego przestawienia i to tylko dlatego, że był on nadmiernie obciążony.

Rzecz jasna dla dość wielu to jedynie powód do zainwestowania w nową szafkę z płyty i wyrzucenie starej na śmietnik. Tak postępuje wielu ludzi związanych z przemysłem, ale istnieją też i tacy, którzy zainwestują w używane stalowe szafki na dokumenty, bo właśnie tak jest o wiele taniej i co najważniejsze tego typu szafka wytrzyma nie tylko lata, ale też dekady i to nawet w tym słabo ogrzewanym pomieszczeniu.

 

Meble przemysłowe i wygoda ich przestawiania

Opcja taka jak ta stalowa szafka na dokumenty z tymi wytrzymałymi stalowymi kółkami to jedna ze znacznie lepszych opcji, bo to nie tylko konstrukcja, która wytrzyma lata. Natomiast te stalowe kółka to ważny detal, bo niektóre biura działają w kilku lokalach lub zmieniają wynajmowany lokal tylko ze względu na sam koszt jego wynajmowania. Tego typu zmiany rzecz jasna swoje kosztują, bo trzeba przewozić te meble, a więcej wytrzymają te meble ze stali.

Natomiast to, że mają one kółka to dodatkowa korzyść, bo dzięki nim tej pełnej dokumentów szafki nie trzeba nosić, tylko najzwyczajniej w świecie można ją pchać, a to mniejszy wysiłek. Tylko na schodach jest rzecz jasna o wiele trudniej, bo tam trzeba unieść dany mebel. Problem pojawia się też przy jego załadowaniu na auto dostawcze i przy rozładunku, ale poza tym jego przesuwanie po podłodze jest wygodne.

Artykuł powstał we współpracy z citymeble.com

Provema wprowadza usługę Parkingi. Za bilet zapłacisz aplikacją.

Korzyści automatyzacji i digitalizacji procesów HR

WhitePress Prawa