Porady
Typografia
 • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
 • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Wybór produktów to przyjemny, ale dość skomplikowany proces. Trudność polega na tym, że od właściwego wyboru zależy jakość życia i ogólne samopoczucie. I nie ma znaczenia, gdzie robisz zakupy – w supermarkecie lub internetowym sklepie spożywczym. W każdym przypadku musisz podejść do procesu odpowiedzialnie, ponieważ błędy mogą być kosztowne.

 

 

 

Subtelności wyboru produktów ze sklepu internetowego

Jeśli zdecydujesz się zamówić produkty online, ocena organoleptyczna nie jest dostępna. Nie ma możliwości oceny rzeczywistego wyglądu, zapachu i innych podobnych cech za pomocą zmysłów. Będziecie musieli opierać się na innych kryteriach wyboru.

 

Nazwa

Zwróć uwagę na nazwę produktu. Jeśli nazwa sera mówi "produkt serowy" to jest to produkt niskiej jakości - nie zawiera mleka lub zawiera jego minimalne ilości. Nie należy mylić nazewnictwa z nazwą produktu.

Data produkcji i data ważności

Wszystkie produkty mają datę ważności, nawet woda mineralna. Po tej dacie produkt staje się niezdatny do spożycia. Ale pamiętaj też, że im krótszy termin przydatności do spożycia, tym mniej stabilizatorów i konserwantów zawiera.

Jeśli widzisz nienaturalnie długi termin przydatności do spożycia, to powinieneś zachować ostrożność. Półprodukty, produkty mleczne i schłodzone ryby nie mogą być a priori długo przechowywane.

 

Skład

Jest to jedna z najbardziej informacyjnych części etykiety, która zazwyczaj jest ignorowana. Składniki produktu są wymienione w formie listy. Główne składniki, z których składa się większość produktów, są wymienione na początku. Produkty mleczne mają mleko, produkty mięsne mają mięso. Jeśli widzisz odwrotną sytuację, to nie powinieneś kupować takiego produktu.

Wraz z głównym składnikiem występują składniki dodatkowe - wzmacniacze smaku, zagęszczacze, stabilizatory, konserwanty itp. Ich nazwa często odstrasza klientów. Jednak do niebezpiecznych należą stearyna, margaryna, tłuszcz cukierniczy, tłuszcz kuchenny, tłuszcze uwodornione.

Aby sprawdzić bezpieczeństwo, stworzono klasyfikację dodatków do żywności o formacie kodu „Exxxx”. Informacje o wszystkich suplementach można znaleźć w Internecie. Wśród dodatkowych informacji na opakowaniu, na które należy zwrócić uwagę, znajdują się:

 • wartość odżywcza;
 • warunki przechowywania;
 • ograniczenia w użytkowaniu;
 • zalecenia kulinarne itp.

Biorąc to wszystko pod uwagę, będziesz mógł wybrać odpowiednie produkty indywidualnie dla siebie. Jeśli nie chcesz martwić się o jakość produktów, zaufaj niezawodnym dostawcom.

 

Jak wybrać wiarygodny internetowy sklep spożywczy?

Jeśli zdecydowałeś się zamówienie artykułów spożywczych przez Internet, a nie w klasycznym supermarkecie, wybierając odpowiednią usługę, kieruj się następującymi wskazówkami:

 • szeroka gama produktów różnego rodzaju;
 • rzetelne i wysokiej jakości zdjęcia produktów;
 • wygodny katalog wyboru produktów spożywczych;
 • szczegółowy opis produktu z zaleceniami producenta;
 • brak ukrytych recenzji klientów - profesjonaliści się nie ukrywają;
 • grafik pracy - serwis musi pracować w weekendy i święta.

Jeśli skupisz się na tym wszystkim, kupowanie produktów przez Internet zapewni Ci niezwykle pozytywne wrażenia. Przy odbiorze koniecznie sprawdź stan i jakość produktów.

 

Recenzja książki i jej znaczenie dla dzisiejszego czytelnika

WhitePress Prawa