Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Proces wyboru idealnych mebli to biura to niełatwe zadanie. Na rynku znajdziemy wiele propozycji, które przeprawiają nas o zawroty głowy. Faktem jest, że w biurze trzeba stworzyć przestrzeń przyjazną i komfortową do pracy. W przeciwnym razie pracownicy nie będą zadowoleni z danego miejsca, co przełoży się na wydajność wykonywanych zadań. Sprawdźmy zatem, jakie meble biurowe warto mieć na uwadze. Jak dokonać wyboru? O czym warto wiedzieć?

 

Jakość to podstawa

Pamiętajmy o tym, że meble biurowe muszą odznaczać się wysoką jakością. Najtańsze propozycje z pewnością nie posłużą nam zbyt długo. Biuro jest wizytówką naszej firmy, dlatego każdy element powinien odpowiednie wyglądać. Wraz z wyższą jakością, w górę idzie także cena mebli. Prawdopodobnie za droższe rozwiązania zapłacimy więcej, gdyż tutaj stosuje się niezawodne materiały. Nie bez znaczenia jest także gwarancja producenta, która w przypadku porządnych mebli do biura powinna wynosić minimum 4 lata. Jeśli widzimy gwarancję roczną lub dwuletnią, to znak, że być może mamy do czynienia z niezbyt solidnymi meblami. 

 

Dobre meble biurowe

Co jeszcze jest ważne? Oczywiście nie trzeba od razu kupować najdroższych mebli, które znacznie uszczuplą firmowy budżet. Istotne jest to, aby meble biurowe posiadały certyfikaty i były dostosowane do wymogów UE. Warto postawić na sprawdzoną markę i renomowany sklep, co daje pewność dobrej jakości. Niejednokrotnie kuszą nas tanie meble z sieciówek meblarskich, jednak nie dajmy się zwieść. Podczas urządzania profesjonalnego biura, dobrym rozwiązaniem jest wizyta w profesjonalnym sklepu, który zapewnia meble solidne i wytrzymałe. 

Warto zauważyć, że wybrane meble mają wpływ na zdrowie pracowników. Jak wiadomo, każdy z nas ma inną budowę ciała, wzrost i inne potrzeby. Z jednej stron pragniemy postawić na eleganckie meble, a z drugiej naszą uwagę zwracają meble ergonomiczne i zdrowe dla pracowników. Jeśli chcemy to połączyć, warto dobrać modułowe meble z opcjami regulacji. Nie zapominajmy o spójnych kolorach i odpowiednich projektach, które będą reprezentowały biuro. Co do regulacji, pozwala ona dopasować mebel do wzrostu i postawy naszych pracowników. W takim wypadku cenione są krzesła i biurka. 

 

Krzesło i biurko

Najważniejsze w każdym biurze są meble biurowe takie jak krzesło i biurko. Często wybór jest związany z tym, jak dużo miejsca mamy w biurze. Jeśli chcemy zaoszczędzić przestrzeń, dobierzmy biurka niewielkie lub narożne. Jeśli nie ogranicza nas przestrzeń, można stawiać na nieco większe modele. Musimy jednak pamiętać o tym, aby nasze meble były stabilne i wygodne. Odpowiednie stelaże zapewniają odpowiednie wsparcie i dbają o komfort pracowników. Nie bez znaczenia jest regulacja wysokości blatu i jego wyprofilowanie. 

Krzesło do biura powinno posiadać podłokietniki, regulację oparcia, wysokości siedziska, co najmniej pięcioramienną podstawę, kółka i wyprofilowane oparcie. Ponadto, zakupić warto produkty stworzone z materiału odpornego na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Jeżeli zadbamy o te kwestie, możemy mieć pewność, że długie godziny w biurze będą komfortowe i przyjemne. 

 

Kierunek Mazury - jakie miejsca warto odwiedzić, planując rodzinny wyjazd?

WhitePress Prawa