Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

20210106134507 download
Sale konferencyjne niestety przez niemal cały 2020 rok świeciły pustkami, jednak jeśli wszystko pójdzie dobrze, to już w 2021 roku powinny z powrotem tętnić życiem podczas firmowych spotkań, szkoleń i konferencji. Jak zatem wybrać dobrą salę konferencyjną, jeśli poprosi nas o to szef? Obiekty konferencyjne nad morzem będą reklamować się tak samo intensywnie jak te w polskich górach. Którą salę wybrać? Na jaki obiekt postawić? Co musi się w nim znajdować? Zapraszamy do naszego poradnika! 

 

Wyspecjalizowane firmy zajmują się wynajmem obiektów konferencyjnych pod spotkania firmowe, jak np. https://www.salebiznesowe.pl/ Taką działalność prowadzą liczne hotele, obiekty konferencyjne nad morzem, w górach czy na Mazurach. Podpowiadamy co wybrać!

 

Sale konferencyjne - jak duża musi być sala?

Zawsze warto wziąć pod uwagę realny rozmiar sali, a dokładniej - dostępnej przestrzeni. Czasem sala może zachwycać metrażem w hotelowym prospekcie jednak na miejscu okazuje się, że znajdują się na niej filary lub część sali jest z różnych względów wyłączona. Zawsze warto zobaczyć najpierw zdjęcia sali oraz przeczytać opinie w sieci. Być może piękna i przestronna sala okaże się w ostatecznym rozrachunku bardzo nie wygodna jeśli chodzi o realizację specjalistycznego szkolenia czy prezentacji podsumowującej rok.

 

Po pierwsze... lokalizacja!

Na rynku dostępne są zarówno sale konferencyjne nad morzem jak również obiekty konferencyjne w górach. A może centrum dużego miasta, tak aby każdy miał łatwy dostęp i nie tracił kilku godzin na dojazd? Jeśli jest to specjalne szkolenie, które trwa kilka godzin, to nie ma co jechać na drugi koniec Polski i spokojnie wystarczy sala w miejskim hotelu. Jeśli jednak jest to 2-3 dniowy pobyt z elementami integracyjnymi, zdecydowanie warto postawić na obiekty konferencyjne nad morzem lub sale konferencyjne znajdujące się w górach.

 

Obsługa to klucz do udanej konferencji

Zawsze warto dopytać o to czy na miejscu będzie osoba odpowiedzialna za pomoc w przygotowaniu konferencji. Chodzi tutaj zarówno o kwestie prozaiczne, takie jak odpowiednie usytuowanie krzeseł, pomoc w kwestii cateringu, ale również np, przy obsłudze sprzętu, np. projektora czy mikrofonu. Warto mieć to na uwadze, gdyż wiele kłopotliwych lub problematycznych kwestii może pojawić się dopiero na miejscu. Wyobrażasz sobie np. sytuację, że podczas szkolenia nie ma ciepłej kawy dla uczestników albo że prezes firmy nie ma gdzie zaparkować i kluczy wokół hotelu? My też nie!