Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

ciagnik rolniczy
Wybór ciągnika dla dużego gospodarstwa rolnego nie jest prosty. Na rynku oferuje się dziś tak wiele maszyn, że ciężko zdecydować się na najlepszy model. Potrzeby rozwiniętych gospodarstw są jednak na tyle duże, iż zdaje się, że jedynym, słusznym w ich przypadku wyborem jest ciągnik mocny, wielozadaniowy i bardzo wydajny. Aby jednak taki znaleźć, trzeba mieć podstawową wiedzę, między innymi dotyczącą podziału traktorów.

 

 

Rodzaje ciągników i ich charakterystyczne cechy

Główny podział ciągników wyróżnia maszyny rolnicze kołowe, ciągniki gąsienicowe oraz ciągniki półgąsienicowe. Kolejne maszyny różnią się przede wszystkim sposobem poruszania.

  1. Ciągniki rolnicze kołowe, to pojazdy osadzone na kołach. Moc silnika, ale też ilość kół dobierana jest przy nich indywidualnie. Zależy od rodzaju pracy, do jakiej ciągnik ma być używany. Ciągnik dla dużego gospodarstwa rolnego na pewno powinien być większy, z mocniejszymi jednostkami. Dzięki zwiększonym parametrom da sobie radę przy holowaniu mocno obciążonych przyczep. Poza tym będzie pomocy w trakcie używania sporych akcesoriów rolniczych.
  2. Ciągniki rolnicze gąsienicowe, to specjalistyczne pojazdy, które poruszają się na tak zwanych gąsienicach. Maszyny tego rodzaju najlepiej sprawdzają się podczas pracy w grząskim lub sypkim terenie. Ciągnik gąsienicowy nie nadaje się jednak do przemieszczania po zwykłych drogach.
  3. Ciągniki rolnicze półgąsienicowe stanowią kompromis między dwoma powyższymi Mogą poruszać się w każdych warunkach.

 

Ciągnik dla dużego gospodarstwa rolnego – maszyna wielozadaniowa, wydajna i mocna

Powyższe rodzaje ciągników proponuje między innymi marka Versatile. Oprócz oferty obejmującej różne rodzaje maszyn, daje też pewność znalezienia ciągnika dla dużego gospodarstwa. – "Produkty opracowane są na potrzeby dużych gospodarstw wymagających wysokiej wydajności maszyn. Traktory z tej marki stanowią siłę i niezależność, dzięki dużej objętości i wydajności silników. Są przez to najsilniejsze z ciągników dostępnych na rynku" - tłumaczy właściciel firmy sprzedającej maszyny rolnicze KAGRO.

Ciągnik dla dużego gospodarstwa musi wykraczać poza przyjęte standardy wydajności i wytrzymałości. Aby mógł sprawnie i efektywnie pracować, powinien być dostosowany do głównych potrzeb gospodarstwa. Jeśli zależy Ci na mocnej, wielozadaniowym traktorze - skup się na sprawdzonych producentach maszyn rolniczych. 

WhitePress Prawa