Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

flex360 min
Bardzo często o atrakcyjności witryny decyduje jej warstwa wizualna, a w szczególności wstawione na poszczególnych witrynach grafiki. Muszą być nie tylko dopełnieniem tekstu, czy też zobrazowaniem danego wydarzenia, ale także dopracowane pod kątem technicznym, by wyglądały jeszcze lepiej, ale także nie powodowały utrudnień w przeglądaniu strony. Warto wiedzieć, dlaczego je poprawić przed wstawieniem i co to oznacza dla atrakcyjności i funkcjonalności witryny.

 

Kluczowe działania dzięki lepszym grafikom

Wszyscy dbają o to, by wstawione materiały były jak najładniejsze i najlepsze. Głównym obszarem zmian jest wizualny aspekt, czyli kontrast, ostrość, a także cienie. Jednak bardzo ważne są także takie aspekty jak rozdzielczość oraz wielkość obrazka mające istotny wpływ na to, jak strony ulepszane m.in. dzięki Flex360 działają. Właśnie na tego typu techniczne aspekty należy zwracać szczególną uwagę przy budowie lub modyfikacji witryny i nimi należy zająć się w pierwszej kolejności. Warto też wybrać takie rozszerzenie, które zajmuje najmniej miejsca, ale też nie wpływa negatywnie na naturalną jakość elementu wizualnego. Gdy wymiary i rozmiar będą dopracowane, wtedy można przystąpić do działań związanych z obróbką graficzną. Tu należy wykonać wszystkie działania ostrożnie, by nie doprowadzić do zwiększenia wielkości zdjęcia. Może to zająć nawet kilka godzin, ale warto poświęcić nawet cały dzień, by efekt spełniał oczekiwania.

Co można zyskać dzięki podrasowanym wizualnie i ulepszonym technicznie grafikom? Przede wszystkim będą ładniejsze, bardziej przykują oko, a także nie spowodują spowolnienia ładowania poszczególnych elementów znajdujących się na witrynie (dopracowanej przez Flex360). Jeśli zostaną zachowane wszystkie standardy, to przy powiększaniu zdjęć, nie będzie znacząco widocznego efektu pikselizacji, a nawet przy normalnych wymiarach można dostrzec wiele szczegółów niewidocznych przed modyfikacjami. Co do warstwy technicznej, to jeśli wstawione zostaną skompresowane grafiki, to czas ładowania elementów ulegnie znacznemu skróceniu, co przekłada się na komfort przeglądania poszczególnych podstron. Zwiększa się też liczba grafik, które można wstawić na całej stronie, przy zachowaniu maksymalnej pojemności miejsca, w którym przetrzymuje się wszystkie zdjęcia i grafiki.

 

Lepsze zdjęcia, lepszy komfort przeglądania

Bez względu na to, czy strona zawiera kilkadziesiąt zakładek, czy też kilka, trzeba zadbać nawet o najdrobniejsze detale, które wpływają na końcowy efekt. Zdjęcia i grafiki są jednym z nich, a m.in. za pomocą Flex360 można je zmienić tak, że nie tylko będą ładniejsze, ale także lżejsze i umożliwiające prace na witrynach bez konieczności wykonania większych działań związanych ze zwiększeniem pojemności przechowywanych plików. Nie jest to skomplikowane, ale warto to zrobić, by efekt końcowy był możliwie jak najlepszy.

WhitePress Prawa