Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Jeśli od dłuższego czasu nie dogadujesz się ze swoim partnerem, najlepszym rozwiązaniem może okazać się rozwód. Niestety nie jest to przyjemny czas, więc każdemu zależy na jak najszybszym jego zakończeniu. Odpowiednia kancelaria adwokacka pomoże Ci uzyskać rozwód już na pierwszej rozprawie.

 rozwód

Od czego zależy przebieg rozwodu?

Oczywisty jest fakt, że rozwód przebiega sprawniej, gdy obie strony są ze sobą zgodne. Dlatego bardzo ważne jest, aby przed tym procesem ustalić pewne decyzje dotyczące najistotniejszych spraw, takich jak podział majątku, opieka nad dziećmi oraz wysokość płaconych na nie alimentów. Jeśli zdania partnerów ubiegających się o rozwód będą na te tematy zgodne, rozprawa będzie przebiegać znacznie szybciej.

Jeśli porozumienie z drugą osobą nie jest możliwe lub wolisz, żeby sprawą kierował profesjonalista, warto skorzystać z oferty kancelarii adwokackiej, która wskaże Ci odpowiednie do podjęcia decyzje oraz pokieruje Twoimi działaniami. W ten sposób zapewnisz sobie opiekę, niezwykle potrzebną w tak stresującym i skomplikowanym momencie Twojego życia. Dzięki temu rozwiązanie tego problemu stanie się o wiele łatwiejsze.

 

Rozwód na pierwszej rozprawie a orzekanie o winie

Orzekanie o winie zdecydowanie utrudnia uzyskanie rozwodu na pierwszej rozprawie, jednak nie jest to niemożliwe. Aby było to prawdopodobne, jeden z partnerów musi zgodzić się na całą zarzucaną mu winę. Niestety taka sytuacja rzadko ma miejsce. Zazwyczaj oskarżany małżonek, w celu obrony, również wnosi pozew o orzeczenie z powodu winy drugiej osoby.

Takie okoliczności są niezwykle męczące i trudne do przejścia, więc świetną pomocą będzie odpowiednia kancelaria adwokacka. Pokieruje Cię ona tak, aby sprawa została zakończona jak najszybciej, oczywiście w korzystny dla Ciebie sposób. Ograniczysz wiele nadmiernych emocji, które są normą podczas rozpraw sądowych. Mniej czasu spędzisz na różnych formalnościach, więc będziesz mógł go poświęcić dla dzieci, które wymagają wtedy szczególnej troski.