Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Podawane gościom i klientom dania powinny mieć odpowiednią temperaturę. Większość nie może być podawana zimna lub chłodna, dlatego ważne jest zapewnienie im ciągłego podgrzewania, aby utrzymać je w stale wysokiej temperaturze. Pozwalają na to popularne urządzenia gastronomiczne, dzięki którym jes to możliwe do osiągnięcia.

 silikonowa mata grzewcza w bemarze

Bemary grzewcze - zasada działania

Bemary to powszechnie stosowane w gastronomii urządzenia grzewcze. Znajdziemy je w restauracjach, hotelach, obiektach zbiorowego żywienia. Umożliwiają przechowywanie i ciągłe ogrzewanie potraw, dzięki czemu dania są cały czas ciepłe.

Bemar grzewczy ogrzewa potrawy znajdujące się wewnątrz pojemnika gastronomicznego. Na rynku dostępne są różne modele bemarów, które mogą różnić się od siebie nie tylko rozmiarem i mocą, ale również sposobem ogrzewania potraw. Jednym z najpopularniejszych modeli bemarów grzewczych jest bemar, który ogrzewa znajdującą się w nim wodę. Pojemniki z żywnością będąc zanurzone w ciepłej wodzie są równomiernie ogrzewane. Taki rodzaj kąpieli wodnej jest bezpieczny dla naszych potraw, więc nie zagraża im np. ryzyko przypalenia.

Bemary produkowane są z odpornych materiałów, dzięki którym są wytrzymałe i znoszą ciężkie warunki panujące w gastronomii. Wytwarzane są najczęściej ze stali kwasoodpornej AISI 304, która gwarantuje odporność na korozję oraz kwasy spożywcze występujące w gastronomii.

 

Silikonowe maty grzewcze

Silikonowe maty grzewcze to kolejna z możliwości na utrzymywanie potraw w wysokiej temperaturze. Są one zasilane elektrycznie. Jedna ze stron maty jest samoprzylepna co sprawia, że mata może zostać ściśle dopasowana do pojemnika gastronomicznego lub komory bemarowej. Dobre przyleganie niweluje straty cieplne i zapewnia efektywne działanie maty. 

Wykonanie maty z silikonu powoduje, że może być ona wykorzystywana w warunkach gastronomicznych, ponieważ silikon jest odporny na wilgoć. Maty wyposażone są w termostat, który reguluje działanie i pozwala utrzymywać określoną przez specyfikację temperaturę. 

Silikonowa mata grzewcza dostępna jest w wielu konfiguracjach o różnej mocy i różnych wymiarach. Łatwo więc dopasować odpowiedni produkt do swoich komór i pojemników. Bemary grzewcze oraz silikonowe maty grzewcze w swojej ofercie ma AiFO Components, czyli jeden z czołowych producentów i dystrybutorów rozwiązań oraz komponentów chłodniczych.

WhitePress Prawa