Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

pracowników
Prawidłowe ułożenie grafiku dla pracowników stanowi nie lada wyzwanie dla każdego przedsiębiorcy. Grafik musi uwzględniać nie tylko zapotrzebowanie firmy, ale także preferencje pracowników, przepisy prawne, urlopy oraz szereg innych, istotnych czynników. Na szczęście, pracownicy odpowiedzialni na układanie grafiku nie są już skazani tylko i wyłącznie na swoje możliwości - w zadaniu tym pomoże im bowiem program do układania grafiku dostępny online!

 

 

 

Czym jest harmonogram czasu pracy i co powinien uwzględniać?

Grafik pracowniczy jest ustalany w oparciu o harmonogram czasu pracy, czyli plan dni pracy dla wszystkich zatrudnionych w firmie osób. Mówiąc prościej, harmonogram czasu pracy to indywidualny rozkład czasu pracy dla jednego pracownika lub ich grup. Każdy grafik musi uwzględniać szereg czynników, które wpływają na jego układ. Należą do nich m. in. wymiar czasu pracy, doba pracownicza, godzina rozpoczęcia i ukończenia pracy, odpoczynki dobowe i tygodniowe, 5-dniowy tydzień pracy, wolna niedziela i dni wolne od pracy oraz urlopy pracowników.

Ułożenie harmonogramu czasu pracy, który będzie uwzględniał wszystkie te czynniki nie jest prostym zadaniem, zwłaszcza że poszczególne plany pracy muszą uwzględniać także zapotrzebowanie firmy na konkretnych pracowników. Nie rzadko zdarzają się także sytuacje, w których grafik zostaje ułożony błędnie, co wprowadza do firmy zbędny chaos, powoduje przestoje i opóźnienia oraz generuje potrzebę wprowadzenia szybkich zmian, które nie zawsze okazują się w pełni efektywne. Z tego powodu, coraz więcej firm decyduje się korzystać ze wsparcia profesjonalnych narzędzi, które zostały stworzone w celu ułatwienia opracowywania grafików dla pracowników.

 

Program do układania grafiku - profesjonalne wsparcie w zakresie ustalania czasu pracy

Program do układania grafiku to profesjonalne narzędzie informatyczne dostępne w całości online. Wystarczy założyć konto na stronie internetowej wybranego dostawcy oraz zapoznać się z oferowaną funkcjonalnością. Wybrane programy można ponadto zupełnie bezpłatnie wypróbować przez pewien okres czasu, co daje czas potrzebny do zapoznania się z ich możliwościami oraz dokonanie oceny, czy dane narzędzie w 100% odpowiada naszym potrzebom. Program do układania grafiku jest z założenia narzędziem prostym i intuicyjnym w obsłudze, co pozwala szybko wdrożyć się w jego użytkowanie oraz odczuć pełnię płynących z tego korzyści. A tych jest całkiem sporo!

Program do układania grafiku pozwala na stworzenie harmonogramu czasu pracy w pełni zgodnego z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz całkowicie dostosowanego do potrzeb firmy oraz dyspozycyjności pracowników. Dzięki temu firma jest w stanie uniknąć kar za nieprzestrzeganie Kodeksu pracy, lepiej zadbać o swój profesjonalny wizerunek oraz zyskać znaczące oszczędności finansowe. Profesjonalny program do układania grafiku ostrzeże w przypadku płatnych nadgodzin, co pozwoli na wprowadzenie modyfikacji w celu wyeliminowania dodatkowych kosztów. Stały dostęp do grafiku z poziomu dowolnego urządzenia z dostępem do internetu pozwala natomiast w wygody sposób informować pracowników o nowym grafiku lub zmianach wprowadzonych do tego aktualnie obowiązującego.

 

Najlepszy system CRM - czym się wyróżnia?

Jak odnosić sukcesy w nauce i biznesie – poznaj metody ułatwiające przyswajanie wiedzy

WhitePress Prawa