Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

scott webb yekglpc3vro unsplash
Prowadzenie swojego sklepu wiąże się z wieloma obowiązkami. Jednym z nich jest zapewnienie przedsiębiorstwu bezpieczeństwa. Na co należy koniecznie zwrócić uwagę, chcąc skutecznie zabezpieczyć swój sklep przed kradzieżą?

 

 

 

 

 

 

Bramki antykradzieżowe

Okazują się pomocne szczególnie w przypadku sklepów odwiedzanych przez duże ilości klientów lub tam, gdzie sprzedawane są cenne, kosztowne przedmioty. Tego typu zabezpieczenia antykradzieżowe działają dzięki wykrywaniu umieszczonych na towarach specjalnych klipsów. Jeśli złodziej zechce wynieść produkt ze sklepu, bramki poinformują nas o tym hałasem i sygnałami świetlnymi.

Bramki antykradzieżowe to popularne rozwiązanie, szczególnie często stosowane w galeriach handlowych. Nic w tym dziwnego — są proste w działaniu, a zarazem bardzo skuteczne.

 

Monitoring

To podstawowe rozwiązanie, stosowane praktycznie w każdym sklepie. Warto wyposażyć swój sklep w kamery już od początku działalności — nie warto na nich oszczędzać, są bowiem stosunkowo tanie, a w przypadku kradzieży mogą znacznie ułatwić nam identyfikację sprawcy i udowodnienie mu winy.

Monitoring sprawdzi się w każdym sklepie — zarówno tym mniejszym, jak i większym. Najważniejsze jest odpowiednie rozmieszczenie kamer tak, by każdy zakątek sklepu był obserwowany.

 

Firma ochroniarska

Zatrudnienie profesjonalnej firmy ochroniarskiej to jeden z najdroższych, a zarazem najskuteczniejszych sposobów na zabezpieczenie sklepu przed kradzieżą. Firmy ochroniarskie mogą zaoferować nam różne pakiety usług, z pewnością znajdziemy wśród nich taki, który będzie dopasowany do naszych potrzeb.

Ochroniarze potrafią zareagować w przypadku nagłej sytuacji, obserwują kamery, a także są w stanie zatrzymać złodzieja. Ich pomoc bywa bezcenna — są wyszkolonym profesjonalistami.

Ochrona przed kradzieżą jest kluczową kwestią w przypadku prowadzenia własnego sklepu. Najlepsze efekty daje połączenie kilku różnych metod ochrony, jeśli jednak zdecydujemy się na profesjonalne rozwiązania, już jedna z technik pozwoli uzyskać pożądany efekt.