Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Walka z bankiem w sprawie kredytu we frankach szwajcarskich może być złożonym i wymagającym procesem. Jakie możliwości mają w tym przypadku frankowicze, którzy czują się pokrzywdzeni? Wyjaśniamy, co można zrobić w takiej sytuacji!

 Jak skutecznie walczyc z bankiem

Zapoznaj się z warunkami kredytu frankowego

Na początku dokładnie zapoznaj się z umową kredytu, aby zrozumieć warunki kredytu we frankach szwajcarskich.

 

Zwróć uwagę na szczegóły, takie jak oprocentowanie, warunki spłaty i wszelkie klauzule związane z wahaniami kursów walut, ponieważ to właśnie one są największym problemem.

 

Niestety, samodzielne skontrolowanie warunków pożyczki nie zawsze jest proste, dlatego rekomenduje się konsultację prawną.

 

Zasięgnij porady prawne

Skonsultuj się z prawnikiem doświadczonym w prawie bankowym i finansowym, najlepiej takim, który specjalizuje się w sporach dotyczących kredytów frankowych.

 

Prawnicy mogą w tym przypadku udzielić wskazówek dotyczących konkretnej sytuacji, ocenić legalność umowy pożyczki i doradzić w sprawie dostępnych opcji regresu, czyli odzyskania środków z kredytu bankowego.

 

Gdy poszukiwany jest dobry adwokat franki Gliwice - https://jpm-adwokaci.pl/kredyty-walutowe/ są jednym z wielu miast, w którym można skorzystać z tego typu wsparcia. Dokładne informacje o ofertach można sprawdzić w internecie.

 

Zebranie dokumentacji

Następni trzeba zebrać całą dokumentację związaną z kredytem, w tym umowę pożyczki, korespondencję z bankiem oraz wszelkie zapisy dotyczące zmian stóp procentowych lub innych warunków.

 

W przygotowaniu tego typu dokumentów będą mogły pomóc kancelarie frankowe, które mogą również przygotować odpowiednie dokumenty sądowe przeciwko bankowi, w tym pozew.

 

Rozpocznij negocjacje z bankiem

W pierwszej kolejności zaleca się prowadzenie negocjacji z bankiem w celu znalezienia rozwiązania satysfakcjonującego obie strony.

 

Można zdecydować się między innymi na złożenie wniosku o restrukturyzację kredytu, zmianę sposobu obliczania stopy procentowej lub zbadanie możliwości przeliczenia kredytu na inną walutę.

 

Niestety, nie zawsze banki w tym przypadku są gotowe do współpracy, dlatego też konieczne staje się wytoczenie sprawy sądowej przeciwko bankowi.

 

Wystąpienie przeciwko bankowi w sądzie

Jeśli negocjacje i alternatywne metody rozstrzygania sporów zakończą się niepowodzeniem, warto rozważyć podjęcie działań prawnych przeciwko bankowi.

 

W takim przypadku prawnik może przeprowadzić swojego klienta przez proces sądowy, w tym złożyć pozew, przedstawić sprawę w sądzie i następnie pomóc w uzyskaniu odpowiedniego wyniku rozprawy. Dobry prawnik może wtedy kompleksowo zadbać o tego typu czynności.