Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Jak robic dobre zdjecia telefonem
Przed nadejściem smartfonów – jeśli pamiętasz takie czasy – zrobienie świetnego zdjęcia było pracochłonnym procesem. Będziesz musiał kupić fajną kamerę i oprogramowanie do edycji do swojego komputera, a także zainwestować trochę czasu i energii w nauczenie się, jak z niego korzystać.

 

 

 

 

 

 

Ale dzięki naszym urządzeniom mobilnym i dołączonym do nich aplikacjom do edycji możemy teraz robić wysokiej jakości zdjęcia i edytować je bez zbyt wielu dzwonków i gwizdów — wszystko z tego samego urządzenia, którego używamy do wykonywania połączeń.


Użyj linii siatki, aby zrównoważyć swój strzał.
Jednym z najłatwiejszych i najlepszych sposobów na poprawienie zdjęć z telefonu komórkowego jest włączenie linii siatki aparatu. Umieszcza serię linii na ekranie aparatu smartfona w oparciu o „zasadę trzech części” - zasadę kompozycji fotograficznej, która mówi, że obraz powinien być rozbity na trzy części, zarówno w poziomie, jak i w pionie, tak aby w sumie było dziewięć części.


Ustaw ostrość aparatu.
Dzisiejsze aparaty telefoniczne automatycznie skupiają się na pierwszym planie kadru, ale nie każde zdjęcie zrobione telefonem ma oczywisty temat. Aby ustawić ostrość obiektywu aparatu, otwórz aplikację aparatu i dotknij ekranu, na którym chcesz ustawić ostrość widoku.


Skoncentruj się na jednym temacie.
Wiele z najlepszych zdjęć zawiera tylko jeden, interesujący temat. Dlatego robiąc zdjęcie jednej z nich, poświęć trochę więcej czasu na przygotowanie zdjęcia. Niektórzy profesjonalni fotografowie twierdzą, że obiekt nie powinien wypełniać całego kadru, a dwie trzecie zdjęcia powinno być negatywną przestrzenią – dzięki temu obiekt wyróżnia się jeszcze bardziej.


Użyj ujemnej przestrzeni.
„Przestrzeń negatywna” odnosi się po prostu do obszarów wokół i między obiektami obrazu – i może zmieniać zdjęcie od „dobrego” do „świetnego”.
Znajdź różne perspektywy.
Robienie zdjęć z wyjątkowego, nieoczekiwanego kąta może sprawić, że staną się bardziej niezapomniane – zwykle tworzy iluzję głębi lub wysokości z obiektami. To również sprawia, że ​​obraz się wyróżnia, ponieważ większość zdjęć mobilnych jest wykonywana bezpośrednio lub z lotu ptaka.
Baw się odbiciami.
Jest coś tak idyllicznego w patrzeniu na niebo odbijające się w wodzie. Nie bez powodu uwielbiamy je oglądać – nasze oczy przyciągają odbicia. Szukaj więc okazji do zabawy z nimi na zdjęciach.
Unikaj powiększania.
Gdy robisz zdjęcie z daleka, kuszące jest powiększenie czegoś konkretnego, co chcesz uchwycić. Ale tak naprawdę lepiej nie powiększać - zdjęcie może wyglądać na ziarniste, rozmazane lub rozpikselowane.
Używaj naturalnego światła.
Trudno znaleźć świetne zdjęcie smartfonem zrobione z lampą błyskową. Przez większość czasu sprawiają, że zdjęcie wygląda na prześwietlone, negatywnie zmieniając kolory i sprawiając, że ludzie wyglądają na wyblakłych.

 

Jak prowadzić księgowość sklepu internetowego?

WhitePress Prawa