Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Krajowy System e-Faktur to rozwiązanie umożliwiające przechowywanie wszystkich dokumentów w jednym miejscu. Platforma elektroniczna pozwala na odejście od papierowych wersji, co znacząco wpływa również na kwestie środowiskowe. Jeśli zastanawiasz się, jak przejść do KSeF, przeczytaj nasz artykuł.

 

Ksiegowy wprowadza faktury ustrukturyzowane do systemu KSeF

Dołączenie do Krajowego Systemu e-Faktur – jak się przygotować?

Krajowy System e-Faktur to nowoczesne rozwiązanie mające na celu usprawnienie procesu przesyłania faktur między firmami i organami podatkowymi. Platforma powstała między innymi po to, aby stworzyć jednolity system e-fakturowania, który umożliwi przeniesienie wszystkich dostępnych faktur w jedno miejsce.

Przedsiębiorcy korzystający z Krajowego Systemu e-Faktur mają możliwość generowania, wysyłania, a także odbierania dokumentów. To wygodne rozwiązanie na przechowywanie ich w formie elektronicznej. Już nie musisz martwić się o drukowanie – dzięki KSeF zaoszczędzisz czas i zadbasz o ekologię!

System teleinformacyjny ma na celu usprawnienie całego procesu przetwarzania faktur. Platforma powstała również po to, aby przedsiębiorcom łatwiej i wygodniej rozliczało się podatki. Krajowy System e-Faktur pozwoli również wpłynąć na zmniejszenie szarej strefy, dzięki rzetelniejszemu rozliczaniu.

Obecnie Krajowy System e-Faktur to system, z którego przedsiębiorcy mogą korzystać dobrowolnie. Co ważne od 2024 roku każdy, kto prowadzi własną działalność gospodarczą, będzie musiał obowiązkowo przejść na faktury ustrukturyzowane. Dlatego, jeśli jesteś przedsiębiorcą, rozważ wcześniejsze przejście na KSeF. Dzięki temu w późniejszym czasie unikniesz błędów, które mogą się pojawić w trakcie szybkiego przenoszenia dokumentacji Twojej firmy.

 

Dołącz do KSeF przy pomocy Comarch EDI

Jeśli nie wiesz, jak przenieść swoją firmę, skorzystaj z narzędzia Comarch EDI! To platforma działająca w modelu Saas, która powstała, aby ułatwić przedsiębiorcom korzystanie z Krajowego Systemu e-Faktur. Nowoczesne narzędzie zadba, by wszystkie faktury miały automatycznie odpowiednią specyfikację, a także były zgodne z pozostałymi dokumentami firmy. Już nie musisz martwić się o nieporządek w biurze. Dokładne zarchiwizowanie i odpowiednie oznaczenie dokumentów sprawi, że będziesz mieć je zawsze pod ręką.

 

Z Comarch EDI łatwo i wygodnie przejdziesz na KSeF

Dla osoby, która po raz pierwszy ma do czynienia z zarządzaniem fakturami ustrukturyzowanymi, a także nowym formatem dokumentów, cały proces może wydać się skomplikowany i trudny. Dołącz do Krajowego Systemu e-Faktur z pomocą nowoczesnego narzędzia Comarch EDI!

Platforma nie tylko zadba o sprawne przejście na KSef, ale również ułatwi sam proces zarządzania fakturami w systemie. Co więcej, umożliwi automatyczne przesyłanie dokumentów elektronicznych bezpośrednio do Krajowego Systemu e-Faktur z Twojego systemu księgowego.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą i masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Krajowego Systemu e-Faktur – sprawdź KSeF pytania i odpowiedzi na stronie Comarch.

Nie czekaj i przejdź na faktury ustrukturyzowane!

WhitePress Prawa