Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

obsługa
Obsługa kadr i płac niezbędna jest w każdym przedsiębiorstwie zatrudniającym pracowników, ponieważ to właśnie od niej zależy poprawność relacji wśród personelu oraz pomiędzy personelem a kierownictwem. Mimo, iż utworzenie takiego działu niesie za sobą duże koszty.Jednak warto poczynić tę inwestycję, jeśli zależy nam na tym, aby mieć pod kontrolą kulturę pracy w swojej firmie. Dzięki temu zagwarantujemy sobie sprawne funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Szukając oszczędności, możemy jednak zrezygnować z utworzenia działu administracji kadr i płac w strukturach firmy i zdecydować się na outsourcing, czyli zlecenie obsługi administracyjno-płacowej zewnętrznemu podmiotowi.

 

Czym zajmuje się administracja kadr?

Obsługa kadr polega na zarządzaniu zasobami ludzkimi, czyli organizacją wszystkich procesów związanych z zatrudnianiem pracowników. Obowiązki działu administracji kadrowej skupiają się przede wszystkim na rekrutacji, sporządzaniu i rozwiązywaniu umów o pracę, ustanawianiu polityki płacowej, rozliczaniu pracowników z czasu pracy oraz kontrolowaniu ewidencji badań lekarskich i prowadzeniu szkoleń BHP. Specjaliści z bpion.pl podkreślają, że do jego obowiązków należy również dbałość o to, by zarówno pracodawca, jak i pracownik, przestrzegali przepisów obowiązującego prawa pracy. Innymi słowy: administracja kadr bierze na siebie odpowiedzialność za całokształt działań mających na celu zapewnienie pozytywnej atmosfery pracy w danym przedsiębiorstwie.

 

Administracja kadr wewnętrzna i zewnętrzna – co lepsze?

Wspomniany wcześniej outsourcing, czyli zewnętrzna obsługa kadrowo-płacowa to rozwiązanie powszechnie stosowane w wielu przedsiębiorstwach w Polsce i na świecie. Jego zaletą jest nie tylko duża oszczędność, ale też gwarancja obsługi na najwyższym poziomie. Firmy, których specjalizacją jest obsługa kadrowo-płacowa, zatrudniają bowiem wysoko wykwalifikowanych ekspertów w dziedzinie finansów i zarządzania zasobami ludzkimi, a ponadto posiadają nowoczesną infrastrukturę IT i wiele innowacyjnych narzędzi, które usprawniają wszelkie procesy personalne. Decydując się na współpracę z nimi, masz szansę podnieść poziom kultury pracy i zapewnić zrównoważony rozwój swojemu przedsiębiorstwu.

 

Kompaktowe urządzenia laserowe

Projekt technologiczny - kiedy twój lokal go potrzebuje?

WhitePress Prawa