Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

globusnabiurku
Coraz więcej przedsiębiorców rozważa przeniesienie swojej działalności za granicę. Spółka za granicą jawi się jako zdecydowanie lepsze rozwiązanie między innymi z powodu wysokich podatków i niejasnego systemu podatkowego w naszym kraju. Do tego dochodzą obciążenia finansowe, które w Polsce są w wielu wypadkach wyższe niż w przypadku innych państw wchodzących w skład Unii Europejskiej. Decydując się na spółkę za granica, należy jednak rozważyć w jakim konkretnie kraju ją założyć. Wymaga to dokładnej analizy i uwzględnienia szeregu kryteriów.

 

Spółka za granicą – co uwzględnić, decydując się na takie rozwiązanie?

Jeśli interesuje nasspółka za granicą, koniecznie należy uwzględnić:

  • łatwość podróżowania do danego kraju;
  • możliwość załatwienia części formalności online;
  • stopień otwartości kraju na przedsiębiorców zagranicznych.

Zawsze trzeba również dowiedzieć się, czy na prowadzenie naszej działalności nie jest potrzebne specjalne zezwolenie bądź licencja. Nie bez znaczenia jest także obowiązujący system podatkowy. Warto dokładnie go poznać. Pozwoli to na określenie, czy spółka za granicą w danym państwie będzie się nam naprawdę opłacać.

            

Jak założyć spółkę za granicą?

Decydując się na spółkę poza Polską, można oczywiście pokusić się o jej samodzielne założenie. Trzeba jednak pamiętać,   że wiąże się to z koniecznością dopełnienia wielu formalności, co wymaga znajomości zarówno języka obowiązującego w danym kraju, jak i aktualnych przepisów prawa. Samodzielne ogarnięcie wszystkich kwestii może być więc ogromnym wyzwaniem. Aby uniknąć problemów, warto skorzystać z pomocy fachowców. Tych, których interesuje spółka za granicą, odsyłamy do strony https://www.thompsonstein.com/. Doświadczeni fachowcy zajmą się wszystkimi formalnościami za nas. Podpowiedzą, jakie dokumenty trzeba skompletować, aby możliwe było założenie spółki w danym kraju, a także – na podstawie stosownego pełnomocnictwa – zajmą się wszystkim na miejscu. W efekcie niczym nie trzeba będzie się już martwić. Cały proces przebiegnie bez niepotrzebnych komplikacji.

WhitePress Prawa