Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

boho
Styl boho, tak bardzo popularny już od kilku sezonów, charakteryzuje się nonszalancją, eklektyzmem i nonszalancją. Ten nurt w stylizacji wnętrz wygląda fantastycznie, ale też pozwala na wiele swobody podczas urządzania. Niezwykle istotnym elementem we wnętrzach urządzonych w stylu boho jest oświetlenie. Jaki rodzaj lamp wybrać do takiego wnętrza? Poniżej prezentujemy kilka wskazówek.

 

 

 

 

Styl boho

Nazwa „boho” wywodzi się od XIX-wiecznej francuskiej bohemy artystycznej, której głównym postulatem była wolność wyrażania siebie. Ekstrawagancja, łączenie pozornie niepasujących elementów i umiłowanie kolorowego życia były dla nich formą zbliżenia się do ich prawdziwej, wewnętrznej natury. To niezwykle luźny styl, który czerpie inspiracje z przeróżnych kultur, okresów historycznych i z natury. Z powodzeniem łączy orientalne motywy, indiańskie wzory, meble w stylu lat 60. i 70. i nowoczesne technologie. Współcześnie ten styl ma kilka różnych odmian, może sięgać inspiracją do Dalekiego Wschodu, może również czerpać z tradycji folklorystycznych. Urządzając wnętrze w tym stylu, warto robić to z wyczuciem, aby nie wprowadzić zbyt przytłaczającego chaosu.

Oświetlenie – dopełnienie

Oświetlenie w takim wnętrzu musi stanowić uzupełnienie całości i wpisywać się w całokształt poprzez wykorzystanie naturalnych materiałów, opływowych kształtów, bądź poprzez minimalistyczną formę. Ciekawą propozycją może być na przykład lampa Azzardo Bross oprawa natynkowa wykonana z połączenia metalu i aluminium. Jest to wyjątkowo minimalistyczne rozwiązanie, idealne do wnętrz w typie boho. Świetnym wyborem będą również lampy betonowe, ich minimalistyczny wygląd i wykorzystanie materiału, który świetnie wpisuje się w różnego rodzaju wnętrza będzie świetnym rozwiązaniem. Kolejną propozycją, która będzie idealna do wnętrz w stylu boho będzie lampa azardo izza wykonana jest z wysokiej jakości szkła, z chromowanym wykończeniem. Lampa utrzymana jest w klasycznej, uniwersalnej kolorystyce, dzięki czemu świetnie wkomponuje się we wnętrza w stylu boho i nie tylko.

 

Jak z sukcesem sprzedawać w Internecie?

Program Ulga od Długu - na czym polega?

WhitePress Prawa