Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Wypełnienie podłogi wykładziną w biurze to rozwiązanie mające liczne zalety, ale także wady. Decydując się na to w swoich biurowych wnętrzach, trzeba pamiętać, aby dbać o wykładziny z należytą starannością. Konieczna jest codzienna pielęgnacja i regularne czyszczenie. Jak dokładnie i z jaką częstotliwością czyścić wykładziny w biurze? Przekonaj się!

 Jak dbać o wykładziny w biurze

Dlaczego trzeba czyścić wykładziny w biurze?

Wszyscy, którzy prowadzą własne firmy, powinni pamiętać o regularnym sprzątaniu biur we Wrocławiu. W jego zakres wchodzą różne czynności takie jak np. wycieranie kurzy, odkurzanie i mycie podłóg, sprzątanie sanitariatów, czyszczenie pomieszczeń socjalnych i wiele innych. Ważne jest także regularne oczyszczanie wykładzin dywanowych, choć co warto wiedzieć, większość firm sprzątających traktuje to jako usługę dodatkową, czyli ekstra płatną. 

Najważniejszym powodem, dla którego wykładziny w biurze wymagają regularnego czyszczenia, jest to, że są siedliskiem wielu niebezpiecznych bakterii i roztoczy. Dbając o czystość wykładziny, możemy oczyścić powietrze w biurze. Poza tym dzięki temu biuro może zyskać świeży wygląd, co korzystnie wpływa na wrażenie czystości i porządku, co jest istotne nie tylko dla pracowników, ale także klientów czy partnerów biznesowych. 

 

Jak często czyścić wykładziny w biurze?

Nie da się jednoznacznie stwierdzić, z jaką częstotliwością należy czyścić wykładziny w biurze. Zależy to bowiem od kilku czynników takich jak, chociażby rodzaj prowadzonej działalności w biurze, stopień użytkowania czy warunki otoczenia. Chociaż warto podkreślić, że z profesjonalnej usługi czyszczenia wykładzin firmy korzystają średnio 1-2 razy w ciągu roku, choć powinno to się robić przynajmniej raz na kwartał

 

Codzienne oczyszczanie wykładzin jest ważne

Aby zachować wykładziny w biurze w bardzo dobrym stanie przez jak najdłuższy czas, warto każdego dnia oczyszczać je z większych zanieczyszczeń i odkurzać. Czyszczenie na sucho, bo o nim mowa, polega na zastosowaniu wysokiej jakości profesjonalnych środków, które trzeba nałożyć na powierzchnię dywanową, a następnie (po upływie określonego czasu) usunąć je za pomocą odkurzacza. 

 

Nie zapominaj o czyszczeniu na mokro

Trzeba mieć jednak na uwadze, że czyszczenie na sucho nie jest sposobem na pozbycie się trudnych zanieczyszczeń czy usunięcie wszelkich alergenów. Dlatego raz na jakiś czas zaleca się czyszczenie wykładzin na mokro, do czego używa się specjalistycznego sprzętu wysokociśnieniowego z funkcją natryskowo-ssącą.

WhitePress Prawa