Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Tablice magnetyczne suchościeralne to coraz bardziej powszechne wyposażenie w szkołach biurach, a nawet domach. Wykorzystuje się je do przeprowadzania prezentacji biznesowych, nauki z dziećmi, zapisywania domowych notatek i przepisów. Świetnie się sprawdza również jako akcesorium dekoracyjne w pokoju dziecka lub nastolatka, na którym wiszą różnego rodzaju zdjęcia, plakaty lub powstają rysunki stworzone przez nas i nasze pociechy. Jak zadbać tablicę magnetyczną, aby służyła na lata? Regularne czyszczenie tablicy magnetycznej ma wpływ na jej użytkowanie.

 

Brudne tablice magnetyczne z widocznymi lub co gorsza, niewidocznymi pozostałościami po użytkowaniu mogą znacząco wpłynąć na komfort naszej pracy z nią. Pozostały na powierzchni tablicy pigment z markerów może mieć wpływ na zmniejszoną przyczepność magnesów lub zabrudzić dokumenty, które na niej umieścimy. Jak więc przywrócić pierwotny wygląd tablicy suchościeralnej

 

Jak czyścić tablicę magnetyczną?

Świadome dbanie o powierzchnie suchościeralnych tablic spowoduje, że tablice magnetyczne będą służyć nam latami. Samo przecieranie tablicy gąbką dołączoną do zestawu czy suchą ściereczką może nie być wystarczające, aby pozbyć się zalegającego na tablicy pigmentu z markerów. Dokładne oczyszczenie tablicy magnetycznej ma wpływ na późniejsze jej użytkowanie, więc warto do tego celu zaopatrzyć się w specjalne środki, które dokładnie oczyszczą powierzchnie tablicy, przywracając jej czystą i błyszczącą powierzchnię. Na rynku dostępne są również środki, które nie tylko oczyszczą tablicę, ale i zakonserwują jej powierzchnie w taki sposób, aby usuwanie markera na sucho przychodziło z większą łatwością.

 

Czym zmyć marker z tablicy suchościeralnej?

Dedykowane markery, które często dołączone są do zestawu, to jedyne akcesorium, które przeznaczone jest do pisania po tablicy magnetycznej. Zdarzają się i takie sytuacje, że nasze pociechy lub nawet my sami zapomnimy o tym lub zagapimy się i weźmiemy do ręki marker, którego usunięcie będzie kosztowało nas dużo pracy i wysiłku. Profesjonalne środki do czyszczenia tablic to świetny sposób na usunięcie trwałych śladów permanentnych markerów oraz innych zabrudzeń, które mogą powstać podczas użytkowania. Tablice magnetyczne nie powinny być czyszczone za pomocą chemii gospodarczej, ponieważ ta może naruszyć ich konstrukcję i spowodować nieodwracalne szkody, a co za tym idzie, uniemożliwić dalsze korzystanie z niej.

 

Szybki sposób na pozbycie się starych śladów z markerów na tablicy

Szybkim rozwiązaniem do pozbycia się śladów z markerów przeznaczonych do pisania po tablicy jest stworzenie na nich drugiej warstwy tuszu. Tablice magnetyczne mają stosunkowo śliskie powierzchnie, więc pomocnym rozwiązaniem może okazać się narysowanie na starych śladach nowych, a następnie zmazanie ich suchą gąbką. Tym sposobem, na szybko pozbędziemy się starych rysunków i będziemy mogli stworzyć nowe. Rozwiązanie to jednak jest doraźne, ponieważ tym sposobem nie usuniemy całkowicie starego tuszu, a tylko bardziej zmniejszymy jego widoczność.

źródło zdjęć: freepik.com

Jak wybrać dobre meble do biura?

WhitePress Prawa