Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Kryptowaluty są cyfrowymi aktywami, które mają szerokie zastosowanie, w tym również jako narzędzia inwestycyjne. Jeśli chciałbyś zakupić kryptowaluty, musisz spełnić pewne warunki i znać odpowiednie procedury. Jakie? Zobacz, jak bezpiecznie kupić kryptowaluty.

 

kryptowaluty

Jakie są kryptowaluty?

Na to pytanie trudno jest odpowiedzieć. Od 2009, roku, kiedy to zrodziła się pierwsza kryptowaluta https://bitcoinwymiana.pl/wymiana-bitcoin-online/, powstało ich już około 1500. Pierwszą z nich i najsłynniejszą jest Bitcoin. Ze stażem w parze idzie także wartość – Bitcoin jest obecnie najbardziej wartościową kryptowalutą. Na liście popularnych kryptowalut znajduje się także Litecoin, Ethereum, Ripple, czy Dogecoin. Każda z tych kryptowalut ma inną wartość, która waha się w przedziale od ułamków centa do dziesiątek tysięcy dolarów, jak to jest w przypadku BTC.

Kryptowaluty, takie jak Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin i wiele innych, są oparte na technologii blockchain, która jest publicznym rejestrem transakcji, rozproszonym w sieci komputerów. Transakcje są uwierzytelniane, zapisywane i trwale przechowywane na blockchainie, co sprawia, że są bezpieczne i trudne do sfałszowania.

 

Jak bezpiecznie kupić kryptowaluty? 

Posiadaczem kryptowalut możesz stać się na kilka sposobów. Najpopularniejszym rozwiązaniem inwestowanie na giełdach kryptowalutowych. W takim przypadku musisz założyć konto na wybranej giełdzie, które umożliwia Ci zakup oraz sprzedaż kryptowalut. Aby jednak rozpocząć przygodę z inwestowaniem, trzeba posiadać odpowiednią wiedzą. Jeśli więc jeszcze nigdy nie miałeś do czynienia z kryptowalutami, to możesz zdecydować się na prostszą formę ich zakupu, na przykład za pośrednictwem kantoru. 

Będąc początkującym inwestorem, przy zakupie Bitcoin lub innych kryptowalut, możesz skorzystać z następujących rozwiązań:

  • giełdy kryptowalutowe,
  • domy maklerskie,
  • kantory kryptowalutowe,
  • bitomaty.

Coraz popularniejszym rozwiązaniem stają się kantory kryptowalutowe. Działają one na bardzo podobnych zasadach, co tradycyjny kantor. Jak kupić kryptowaluty w takim miejscu? Przede wszystkim musisz udać się do punktu stacjonarnego. W Polsce jest ich kilkanaście. Zaufany i godny polecenia kantor kryptowalutowy znajdziesz przy ul. Marszałkowskiej 126/134 w Warszawie. Na stronie kantoru możesz sprawdzić obecny kurs wybranej kryptowaluty i oszacować, ile gotówki będziesz potrzebować. Następnie umów się na wizytę. 

Sam zakup kryptowaluty w kantorze jest szybki i prosty. Na początku akceptujesz kurs, po którym kupisz walutę. Następnie przekazujesz pracownikowi gotówkę oraz adres portfela BTC. Kryptowalutę otrzymasz na wskazany przez Ciebie portfel. 

 

Jak bezpiecznie przechowywać kryptowaluty?

Gdy masz już kryptowaluty na swoim koncie giełdowym, istotne jest, abyś zadbał o ich zabezpieczenie przed potencjalnymi kradzieżami, takimi jak ataki hakerów. Bezpiecznym rozwiązaniem jest przechowywanie swoich cyfrowych aktywów poza giełdą, w osobistym portfelu cyfrowym, do którego tylko Ty masz dostęp do klucza prywatnego.

WhitePress Prawa