Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Inwestowanie srodkow przez internet
W jaki sposób możemy rozpocząć przygodę z inwestycjami na światowych rynkach giełdowych? To wbrew pozorom żaden kłopot, a wystarczy nam do tego zaledwie komputer i dostęp do internetu. Zanim jednak zagłębimy się w świat inwestycji, zastanówmy się, czy jest to w ogóle opłacalne.

 

 

 

 

 

Jak wyestymować zyski przy inwestowaniu online?

Czy już na samym początku przygody z inwestowaniem na światowych rynkach giełdowych jesteśmy w stanie ocenić, ile zysku wygenerujemy? W żadnym wypadku nie jest to możliwe. Oczywiście wielu inwestorów zakłada sobie pewne cele inwestycyjne, mniej lub bardziej ambitne. Czy jednak mają one jakiekolwiek pokrycie w rzeczywistości?

Na samym początku ciężko nam będzie cokolwiek zakładać, gdy jesteśmy świeżo po pierwszych szkoleniach i mniej więcej wiemy, na co zwracać uwagę podczas inwestowania w akcje. Wraz z doświadczeniem łatwiej nam będzie określić takie estymacje, chociaż praktyka pokazuje, że inwestorzy zbyt ambitnie podchodzą do ustalania celów inwestycyjnych. 50% zysku w skali roku? 75% zysku? To tylko nakłada na nas presje, która w efekcie może prowadzić do zaangażowania zbyt dużego kapitału na transakcje, która wcale nie musi być aż tak atrakcyjna. A zatem giełda przez internet na samym początku to raczej defensywne podejście do nauki i uczenia się na swoich błędach, a nie planowanie zysków.

 

Inwestowanie na giełdzie przez internet - zalety

Dlaczego inwestowanie na giełdzie przez internet to coś, co zwiększa swoją popularność? Trudno nie zauważyć konkretnych korzyści wynikających z udostępnienia przez brokerów internetowych platform inwestycyjnych. Po pierwsze jest to niezwykle łatwy sposób na to, by z poziomu swojego ulubionego fotela uczestniczyć w czynnym inwestowaniu w największe na świecie spółki czy indeksy giełdowe. Ta wygoda połączona ze znacznymi oszczędnościami czasu daje nam wymarzony sposób na podstawową, ale też dodatkową aktywność zawodową.

Nie zapominajmy także o niskiej barierze wejścia i małych kosztach związanych z założeniem i prowadzeniem rachunku inwestycyjnego online. W praktyce do rozpoczęcia inwestycji potrzeba nam zaledwie kilkuset złotych. Oczywiście nie ma co się łudzić - z takim kapitałem nie zbudujemy ogromnej fortuny, ale jest to świetny początek edukacji giełdowej w praktyce, która być może z czasem przerodzi się w poważny biznes. Wcześniej wspomniane niskie koszty również należy zaliczyć na poczet zalet. Obecnie prowizje brokerów są śladowe, co pozwala nam skupić swój kapitał na inwestowaniu, a nie pokrywaniu niezrozumiałych opłat. 

 

Wpłaty i wypłaty środków na giełdzie online - jak to zrobić?

Jedną z rzeczy, która wzbudza najwięcej pytań, jest mechanizm wpłat i wypłat na rachunek inwestycyjny przy handlu na giełdzie online. Na szczęście jest to niezwykle proste i z roku na rok cała procedura ulega jeszcze większemu uproszczeniu. Za pomocą technologii błyskawicznych przelewów jesteśmy w stanie bez zbędnych formalności wpłacić środki na rachunek, które już po chwili będą gotowe do zainwestowania. 

Wypłaty oczywiście wiążą się z uprzednim potwierdzeniem tożsamości. To jednak nie powinno sprawić nam problemu, a sama wypłata jest równie szybkim i bezproblemowym procesem, co wpłacenie depozytu. 

 

Ile idzie przelew, jak to sprawdzić i czy można szybciej?

 

WhitePress Prawa