Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times
money
Branża IT, która cały czas prężnie się rozwija na całym świecie, jak i również w Polsce, przyciąga tłumnie entuzjastów, chcących w niej pracować. Niektórzy kierują się tu czystą pasją do technologii informatycznych, jeszcze inni zarobkami. Nie da się ukryć bowiem, że zarobki w branży IT mogą być naprawdę imponujące, przez co właśnie duża część osób deklaruje swoją chęć pozostania informatykiem, czy programistą. Zwłaszcza dobrą pensją miesięczną mogą pochwalić się programiści. Sumy mogą się oczywiście różnić w zależności od miasta, w którym znajduje się firma, formy zatrudnienia i wymiaru godzin, a także doświadczenia i umiejętności kandydata. Sprawdźmy, w jakich granicach oscylują zarobki deweloperów popularnych języków programowania.

 

 

 

JavaScript Deweloper - zarobki


Deweloperzy pracujący na co dzień z tym językiem, dzielą się na deweloperów Front-endu, czyli programistów odpowiadających za interfejs graficzny aplikacji lub stron internetowych oraz tych stricte zajmujących się jedynie back-endem, czyli deweloperów JavaScript. Według przeprowadzonych na rynku badań młodszy programista JS (czyli początkujący) może liczyć na wynagrodzenie brutto w widełkach 4 000 - 7 000 zł. Regularny programista, czyli taki już z pewnym doświadczeniem (zazwyczaj powyżej roku) dostaje średnio 5 670 - 9 370 zł brutto. Starszy programista JavaScript zarabia zaś średnio 9 000 - 16 000 zł brutto. Zatrudniony na umowę pracę na tym stanowisku średnio zarabia ok 10 tysięcy złotych brutto, zaś na własnej działalności gospodarczej w modelu B2B nawet średnio 12 tysięcy netto (faktura). Na najwyższe zarobki mogą liczyć oczywiście Warszawiacy, a w drugiej kolejności Wrocławianie.

 
Python Deweloper - zarobki


Język Python to jeden z najbardziej popularnych w branży programistycznej, szczególnie cenionych w dziedzinie Big Data oraz Machine Learning. Młodsi programiści Python zarabiają średnio od około 4 300 do 7 500 zł brutto. Bardziej doświadczeni zarabiają już nieco więcej, bo średnio pomiędzy 6 800 zł a 11 000 zł brutto. Senior deweloperzy zarabiają już między 11 000 zł a 13 750 zł brutto. Ich wynagrodzenie zależy również od formy zatrudnienia - na umowie o pracę jest to średnio 10 500 zł brutto, a na B2B średnio nawet 12 500 zł netto na fakturze. Najlepsze zarobki odnotowano w Warszawie, Wrocławiu oraz Trójmieście.

 
Programista baz danych SQL - zarobki


Bazy danych to nieco inny dział IT, wymagający od kandydata na SQL Dewelopera znajomości relacyjnych baz danych oraz ich tworzenia. Tutaj młodsi specjaliści mogą liczyć na wynagrodzenie brutto w wysokości średnio od 4 270 zł do 6 250 zł. Regularni programiści baz danych zarabiają w granicach 6 650 - 10 570 zł brutto, a seniorzy 8 440 - 12 590 zł brutto. Zatrudniony w oparciu o umowę o pracę SQL Deweloper zarabia średnio 10 700 zł brutto, a na B2B średnio ok 13 650 zł netto na fakturze. 

 

 

WhitePress Prawa