Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Organizujesz konferencję? Zatem najważniejsze znaczenie ma wybór odpowiedniego miejsca, gdzie uczestnicy będą mogli swobodnie wziąć udział w prelekcjach, nawiązać kontakty biznesowe i skorzystać z innych udogodnień. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest hotel – sprawdź, jak wybrać hotel, który doskonale sprawdzi się na konferencję!

 

receptionists elegant suits during work hours

Najważniejsze zasady wyboru hotelu na konferencję

Poznaj najważniejsze zasady wyboru hotelu na konferencję, aby ten obiekt spodobał się organizatorom i uczestnikom spotkania.

 

Lokalizacja i parking

Oczywiście bardzo ważne jest to, by hotel na konferencje miał dogodną lokalizację, która umożliwia łatwy dojazd. Dlatego chętnie wybierane są obiekty w większych miastach, ponieważ znajdują się w pobliżu lotniska, dworca kolejowego oraz innych punktów komunikacyjnych.

Przygotuj się również na to, że uczestnicy mogą przyjechać do hotelu samochodem, dlatego dobrym rozwiązaniem będzie obiekt ze strzeżonym parkingiem.

 

Dodatkowe udogodnienia

Upewnij się, że hotel oferuje wszystkie niezbędne udogodnienia do zorganizowania konferencji. Dzięki temu nie będziesz musiał samodzielnie organizować potrzebnego sprzętu, który byłby potrzebny do zorganizowania profesjonalnej konferencji. Oczywiście największe znaczenie ma prywatna sala konferencyjna, która jest wyposażona w sprzęt audiowizualny, nieograniczony dostęp do Internetu, a także projektor do wyświetlania slajdów. Jakie jeszcze udogodnienia przydadzą się w hotelu? Na pewno ogromne znaczenie ma możliwość zamówienia cateringu. Standardem jest już poczęstunek między prelekcjami. Zazwyczaj są to przekąski, kanapki lub obiad.

Pamiętaj też o tym, że jeszcze więcej osób zdecyduje się na udział w konferencji, jeśli hotel będzie miał restaurację, bar oraz udogodnienia, z których można skorzystać w czasie wolnym np. spa i wellness. 

 

Opinie innych

Koniecznie zapoznaj się z opiniami wcześniejszych gości. Znajdziesz je na platformach rezerwacyjnych oraz na stronie internetowej wybranego przez Ciebie hotelu. Możesz też skontaktować się z innymi organizatorami konferencji, aby skorzystać z ich doświadczenia. Dzięki temu zyskasz pewność, że dany obiekt spełni Twoje oczekiwania.

 

Ilość dostępnych miejsc na nocleg

Wybierz hotel, który oferuje miejsca noclegowe. Sprawdź też, ile pokoi jest wolnych w terminie, kiedy ma odbyć się konferencja. Dzięki temu zyskasz pewność, że uczestnicy bez najmniejszych problemów będą mogli skorzystać z miejsca noclegowego – bez konieczności dojeżdżania na konferencję. 

 

Wielkość oraz liczba sal

Upewnij się, że sala konferencyjna ma odpowiednią pojemność, aby pomieścić wszystkich uczestników. Dodatkowo zwróć uwagę na układ sali, który powinien być zgodny z potrzebami konferencji. Dzięki temu nawet większa liczba uczestników nie będzie stanowiła problemu. Zwróć również uwagę na to, jaki kształt ma sala konferencyjna oraz układ pomieszczenia. Najlepiej, jeśli pomieszczenie jest pozbawione kolumn, które mogłyby utrudniać zapoznanie się ze slajdami.