Porady
Typografia
 • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
 • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

budowa
Nowoczesne hale przemysłowe pozwalają przedsiębiorcom znacząco obniżyć koszty inwestycji oraz skrócić czas potrzebny do ich realizacji. Oferowane budynki nie odbiegają jakością i wytrzymałością od tych stawianych klasycznymi metodami budowlanymi. Biją je jednak na głowę w kwestii szybkości i wygody wykonania. Sprawdzamy, jak szybko powstają małe hale przemysłowe i od czego uzależniona jest ich cena!

 

 

 

 

Czas to pieniądz - zwłaszcza w biznesie. Z tej przyczyny coraz większą popularnością cieszą się mobilne hale przemysłowe, które są montowane z prefabrykatów w lokalizacji wskazanej przez inwestora. To znacząco przyspiesza cały proces. Od czego powinniśmy zacząć, jeśli interesują nas takie hale przemysłowe? Budowa to nie wszystko!

 

Hale przemysłowe stalowe - solidna propozycja dopasowana do oczekiwań

Hale przemysłowe to innowacyjne obiekty, które tworzone są z trwałych i wytrzymałych prefabrykatów na specjalne zamówienia. Dzięki temu projekt odpowiada na potrzeby inwestora i prowadzonej przez niego działalności. To nie tylko kwestie estetyczne i wpisanie budynku w pozostałą infrastrukturę firmową. To przede wszystkim doprecyzowanie niuansów, które wpływają na funkcjonalność obiektu.

Hale przemysłowe producent dostosowuje do naszych wymogów, uwzględniając charakter prowadzonej działalności. To wygodne i trwałe obiekty:

 • produkcyjne,

 • magazynowe,

 • logistyczne,

 • rolnicze,

 • sportowe,

 • handlowe.

Na etapie projektowania ustala się przeznaczenie i planowany czas, w którym wykorzystywane będą hale przemysłowe. Konstrukcja i materiały zostaną dostosowane do potrzeby i budżetu. Hale tworzone z modułów pozwalają na dowolną przebudowę i elastyczne dopasowanie do bieżących okoliczności - jeśli rozwój wymagać będzie powiększenia powierzchni, zrobimy to bez konieczności przenoszenia przedmiotu działalności w inną lokalizację.

 

Hale przemysłowe - projekt, pozwolenia i realizacja. Krok po kroku

Chcesz postawić hale przemysłowe? Budowa to nie wszystko! Przed jej rozpoczęciem należy zadbać o sprawy formalne i działkę, na której powstaną hale przemysłowe. Projekty tworzone przez firmę wykonawczą są kolejnym punktem do załatwienia, nim przystąpimy do realizacji inwestycji. Co dalej? Należy postarać się o uzyskanie pozwolenia na wykonanie inwestycji.

Co powinien zawierać wniosek o pozwolenie na budowę hali stalowej? Przede wszystkim:

 • dane inwestora,

 • rodzaj inwestycji i jej adres,

 • parametry techniczne budynku,

 • listę załączników (w tym między innymi uprawnienia budowlane autorów projektów, projekty branżowe, projekt zagospodarowania terenu, projekt architektoniczno-budowlany).

Wniosek składamy w starostwie powiatowym lub urzędzie miasta właściwym dla obszaru, na którym znajduje się posiadana przez nas działka. Załatwienie tych formalności może zająć nam około 6 tygodni. Hale przemysłowe realizacje pochłaniają zazwyczaj od 4 do 8 miesięcy. To zdecydowanie krócej niż w przypadku budynków tworzonych klasyczną metodą murowaną.

 

Hale przemysłowe - cena uzależniona od...

Na rynku znajdziemy sporo firm oferujących hale przemysłowe. Cennik uzależniony jest od wielu czynników, w tym między innymi od wielkości naszej inwestycji, wykorzystanych materiałów oraz wyposażenia.

Możemy mieć pewność, że hale przemysłowe (cena inwestycji) pozwolą nam na sporą oszczędność. Dokładne informacje odnośnie kosztów poznamy jednak po doprecyzowaniu projektu z firmą wykonawczą.

 

Jak zmotywować pracowników pracujących na HomeOffice?

Sklep BHP – poznaj 6 akcesoriów, które mogą przydać się w każdym miejscu pracy!

WhitePress Prawa