Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Hale magazynowe
Hale magazynowe oraz namiotowe są coraz chętniej wybierane zarówno przez osoby prywatne, jak i firmy. Są dobrym rozwiązaniem, gdy szybko potrzebujemy dużo miejsca na zorganizowanie eventu czy do zmagazynowania materiałów.

 

 

 

 

 

 

Niektóre z nich nie wymagają specjalnych fundamentów, przez co niepotrzebne jest pozwolenie na budowę, co znacznie przyśpiesza czas realizacji oraz obniża jej koszty.

 

Co należy wziąć pod uwagę, wybierając hale magazynowe lub namiotowe?

Na rynku dostępnych jest wiele hal magazynowych i namiotowych, przed wybraniem odpowiedniej dla siebie powinieneś wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii:

• przeznaczenie i rozmiar;
• ilość okien i drzwi;
• budżet, jaki chcemy przeznaczyć;
• materiał, z którego wykonane jest poszycie.

 

Przeznaczanie hali magazynowej oraz jej rozmiar

Przed zakupem odpowiedniej hali magazynowej dla Ciebie powinieneś przemyśleć dokładnie kwestię jej przeznaczenia. Jeśli potrzebujesz miejsca, aby szybko zmagazynować nadmiar materiałów, które oferuje Twoja firma, to zastanów się, czy jest to jednorazowa nadwyżka, czy może spodziewasz się, że będzie ona występować częściej. Jeśli nie jesteś pewien, jaki rozmiar hali magazynowej wybrać, to lepiej zdecyduj się na większą, która będzie miała zapas miejsca na przyszłość.

 

Ilość okien i drzwi

Ilość okien i drzwi związana jest z przeznaczeniem danej hali namiotowej lub magazynowej. Jeśli obiekt ten będzie służył Ci wyłączenie w celu magazynowania towarów, to nie warto inwestować w okna, które będą w tym przypadku zbędne. Jeśli zaś będzie to hala namiotowa, w której często będą organizowane różne eventy, to należy zastanowić się nad zastosowaniem i rozmieszczeniem okien. Znacznie zmniejszy to rachunki za prąd, jeśli Twoje przyjęcia będą odbywać się również w ciągu dnia.

Ilość drzwi uzależniona jest również od przeznaczenia – jeśli będzie to hala magazynowa to zadbaj, aby każdy samochód dostawczy mógł do niej swobodnie wjechać, co znacznie ułatwi sprawy rozładunku. W przypadku hali namiotowych, w których będą odbywać się przyjęcia i eventy zadbaj o większą ilość mniejszych drzwi, aby Twoi gości mogli swobodnie w każdej chwili wyjść z hali.

 

Budżet

Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest budżet, jaki posiadasz na hale magazynowe czy namiotowe. Wybranie takiego rozwiązania zamiast budowania klasycznej, betonowej hali magazynowej będzie na pewno tańsze. Warto również sprawdzić dokładnie co i za jaką kwotę oferuje dana firma, czy z jakiego materiału proponuje swoje hale. Warto przejrzeć oferty kilku firm. Czasem zdarza się tak, że któraś mimo tego, że jest oddalona od Ciebie o kilkadziesiąt kilometrów, ma bardziej atrakcyjne ceny niż ta w Twoim najbliższym otoczeniu.

 

Materiał, z którego wykonane jest poszycie oraz sama hala

Jeśli zdecydujesz się w inwestycję w hale magazynowe czy namiotowe, to warto sprawdzić z jakich materiałów są wykonana. Na rynku możemy spotkać najczęściej hale wykonane z wysokiej jakości PVC, co sprawia, że są one trwałe i bezpieczne. Bardzo często można również spotkać hale stalowe, które wykorzystywane są najczęściej podczas większych inwestycji, których konstrukcja musi być solidna, trwała i odporna na różne czynniki atmosferyczne.

 

Przeznaczenie hal magazynowych oraz namiotowych

Przeznaczanie hal namiotowych oraz magazynowych jest bardzo szerokie. Wiele osób decyduje się na wybór takiego rozwiązania ze względu na mniejsze koszty pozyskania przestrzeni zadaszonej, bezpiecznej oraz zapewniającej odpowiednie zabezpieczanie bez niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Hale namiotowe znajdują swoje zastosowanie najczęściej w rolnictwie, ogrodnictwie, sektorze handlowym czy branży usługowej. Na pewno nie raz każdy z nas spotkał się z rozstawionymi małymi halami namiotowymi, w których można kupić różnorakie pamiątki. W ogrodnictwie pełnią funkcję szklarni. Dodatkowo mogą również być wykorzystywane jako hurtownie na świeżym powietrzu.

Główne przeznaczenie hal magazynowych to po prostu magazyny, które służą do przetrzymywania materiałów, które nie mogą zostać na zewnątrz. Wiele przedsiębiorców decyduje się na to rozwiązanie ze względu na niższe koszty oraz konieczności załatwiania formalności związanych z postawieniem hali magazynowej. Nie bez znaczenia w tym wypadku jest również czas wzniesienia takiej konstrukcji. Jest on zdecydowanie krótszy niż w przypadku tradycyjnej hali magazynowej, a nie jest w niczym gorsza i świetnie spełnia swoją funkcję.

Coraz więcej osób, które zajmują się organizowaniem eventów, wybiera również hale namiotowe. Jest to świetne rozwiązanie, które pozwala zorganizować przyjęcie w miejscu, gdzie nie ma zadaszenia. W przypadku użycia hal namiotowych organizator nie musi się już martwić niesprzyjającymi warunkami atmosferycznym.

Hale stalowe bardzo często wykorzystane są do budowania wybiegu dla koni, który bezpośrednio sąsiaduje ze stajnią. Jest to świetne rozwiązane w przypadku, gdy przy stadninie działa szkółka konna. Konie mogą być przyprowadzane bezpośrednio ze stajni do miejsca ćwiczeń ich samych, jak i osób, które przyszły na nich pojeździć.

Jak widać zastosowanie hal stalowych, magazynowych czy namiotowych jest bardzo różnorodne. Należy przed wyborem odpowiedniej dla siebie zawsze przemyśleć dokładnie tę inwestycję i rozważyć wszystkie plusy i minusy. Jednak większość osób, które zdecydowały się na takie rozwiązanie, chwali go i poleca innym.

 

Rolety do altany ogrodowej - dlaczego warto je mieć

WhitePress Prawa