Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

ukladanie grafik
Dla wielu właścicieli firm bądź osób odpowiedzialnych za harmonogram pracy ułożenie grafiku jest dość pracochłonne i jednocześnie czasochłonne. Niestety mimo to wiele z grafików nadal jest pełnych różnych błędów kodeksowych czy z nieodpowiednim przypisaniem ilości osób do zapotrzebowania zmianowego. Na szczęście w dzisiejszych czasach dostępny jest program do układania grafiku, który zrobi to zgodnie z Kodeksem pracy, biorąc pod uwagę potrzeby firmowe i dyspozycyjność pracowników.

 

 

 

Program do układania grafiku - zalety

Warto mieć świadomość tego, jakie pozytywy wniesie za sobą program do układania grafiku. Jak już wspomniano z jego pomocą harmonogram pracy będzie zawsze uwzględniał aktualne przepisy prawa, zwłaszcza te zawarte w Kodeksie Pracy. Program sam pamięta o konieczności zachowania odpoczynku dobowego i tygodniowego, wolnej niedzieli, wymiarze etatu oraz o długości okresu rozliczeniowego. Ponadto bierze pod uwagę również wewnętrzne przepisy panujące w danej firmie, które znajdują się np. w regulaminie pracy.

Program do tworzenia grafików wpływa również na oszczędności firmy. Wyświetla informację w momencie występowania nadgodzin dobowych płatnych, średniotygodniowych, a nawet i rocznego limitu nadgodzin. Grafik musi uwzględniać ilość pracy do wykonania, by nie doszło do sytuacji, że w danym dniu jest zbyt dużo albo przeciwnie, za mało pracowników. Prawidłowe obsadzenie pracowników wspiera funkcja planu obsady. Dzięki niemu jest możliwość kontroli kosztów pracy wynikających z grafiku w ujęciu dziennym, miesięcznym czy w wybranym okresie.

Grafik Optymalny jest doceniany również przez pracowników, ponieważ dzięki prośbom grafikowym mogą zaznaczać własne uwagi co do czasu pracy. Na ich podstawie określana jest dyspozycyjność w grafiku.

 

Grafik Optymalny ulepsza procesy wewnątrz firmowe

Program ten z powodzeniem można stosować zarówno w firmie pracującej systemem podstawowym, równoważnym czy systemem pracy zmianowej. Ponadto nadaje się dla przedsiębiorstw zatrudniających osoby na umowy o pracę, w różnym wymiarze czasowym oraz umowy cywilno-prawne. Jest odpowiedni także dla niepełnosprawnych pracowników oraz tych sprawujących opiekę nad dzieckiem. Doskonale sprawdza się dla firm z wieloma działami czy też oddziałami oraz pracowników pracujących w różnych działach czy oddziałach. Z powodzeniem mogą z niego korzystać także firmy działające w okresach rozliczeniowych o różnej długości i rozpoczynających w różnych momentach w roku.

 

Grafik ogólnodostępny

Jego ogromnym walorem jest to, że jest dostępny praktycznie w każdej chwili. Wystarczy mieć dostęp do urządzenia z podłączoną siecią. Może być to telefon, komputer czy tablet. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek zmian każdy pracownik otrzymuje stosowną informację. Można go zapisać w pliku odpowiednim dla siebie oraz wydrukować dzienny rozkład zmian pracowniczych. Jest to szczególnie istotne dla firm, w których tworzy się dzienne plany pozycji czy też plany zadań dla osób zatrudnionym w konkretnym czasie.

 

Oprawki damskie – na jakie kształty i kolory warto postawić?

Optymalizacja biznesu – na czym polega?

WhitePress Prawa