Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Jeśli myślisz o markizie na taras, to możesz zastanawiać się, gdzie ją kupić, a być może przyszedł Ci do głowy także pomysł, aby uszyć ją samodzielnie. Pamiętaj jednak, że markiza to nie tylko sama tkanina, ale też elementy, na których się on opiera, dlatego warto kupić gotowe rozwiązanie. Nie wiesz, gdzie kupić markizy na taras? Podpowiadamy.

 

 

 

 

 

Czym jest markiza tarasowa

Markiza tarasowa to jeden z popularnych sposobów zadaszenia tarasu, którego głównym zadaniem, jest ochrona przed promieniami słonecznymi, w tym ochrona zarówno wnętrza domu przed nagrzewaniem, jak i osób, przebywających na tarasie i oddających się wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Taka markiza wykonana jest ze stelaża z wałkiem, na który nawijany jest materiał przy zwijaniu. Nowoczesne markizy na taras mają wałek umieszczany w kasecie, co wpływa korzystnie na ich walory estetyczne. Markiza tarasowa może być rozwijana i zwijana ręcznie, za pomocą uchwytu, lub elektronicznie, jeśli wyposażymy ją w silnik z napędem elektrycznym, co jest dość wygodne w przypadku dużych markiz.

 

Zalety markizy na taras

Głównym zadaniem markizy jest osłona przed słońcem i zapewnienie komfortu przesiadywania na tarasie podczas letniego wypoczynku, czy też obiadu na zewnątrz. W odróżnieniu od pergoli, markizy szczególnie polecane są na niewielkie tarasy, a to chociażby ze względu na to, że łatwo je zwinąć i rozwinąć. Ponadto pośrednio chronią też wnętrze domu przed przegrzewaniem, zatrzymując promienie UV. Oczywiście wiele zależy od materiału, z jakiego jest wykonana, ale dobrze dobrana markiza zapewnia skuteczną ochronę, zwłaszcza w upalny dzień.

 

Markiza na taras — uszyć czy zamówić gotową?

Markizę możesz zamontować na tarasie, ale także na balkonie, gdzie spełni te same funkcje. Musisz jednak pamiętać o tym, że choć ochroni Cię przed promieniami UV, to nie zawsze ochroni Cię przed deszczem i z reguły nie jest odporna na silny wiatr, dlatego trzeba pamiętać o jej zwijaniu i rozwijaniu. Głównym elementem markizy jest materiał ochronny, wykonany najczęściej z poliestru lub włókien PCV, odpornych na trudne warunki atmosferyczne. Niektórzy decydują się uszyć takie poszycie sami, ale dużo wygodnie jest je kupić. Dlatego od razu możesz zdecydować się na zakup markizy wykonanej z trwałego i odpornego na różne czynniki materiału, co pozwoli Ci korzystać z niej długie lata.

 

Gdzie kupić markizy tarasowe

Najłatwiejszym sposobem kupna markizy na taras są sklepy online, w których możesz zamówić markizę o określonych wymiarach, a często zamówić także markizę na wymiar. W ofercie sklepów znajdziesz różne modele, dostępne w różnych kolorach, które często możesz dopasować do swoich potrzeb. Sprawdź, chociażby ofertę sklepu oknarolety.com.

 

Hurtownia elektryczna Bydgoszcz - szeroki wybór produktów

WhitePress Prawa