Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Jasne, pełne światła wnętrza to coś, czego zazwyczaj chcemy. Jednak gdy co roku latem mamy do czynienia z coraz wyższymi temperaturami, a okna naszego domu mają wystawę południową, zdarza się, że promienie słońca bywają bardzo męczące, a nawet niekorzystne dla naszego samopoczucia i zdrowia. Wtedy warto zapewnić sobie skuteczną ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem w postaci funkcjonalnych żaluzji poziomych.

 

Funkcjonalne zaluzje poziome

Żaluzja pozioma – idealna ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem

Jednymi z najpowszechniej stosowanych osłon przeciwsłonecznych są żaluzje poziome. Są one wygodne w stosowaniu, łatwe w montażu i dostępne w wielu modelach, wariantach kolorystycznych oraz o różnych szerokościach lameli, co pozwala na dopasowanie ich do wielu stylów aranżacyjnych wnętrz.

Jeżeli chodzi o materiał, z którego są produkowane, najczęściej spotykane są:

  • żaluzje aluminiowe,
  • żaluzje drewniane,
  • żaluzje bambusowe.

 

Żaluzja międzyszybowa – oszczędność energii i prywatność w mieszkaniu

Oprócz skutecznej regulacji natężenia światła we wnętrzach, a co za tym idzie również możliwości oszczędzania energii potrzebnej na schładzanie czy oświetlanie pomieszczeń, montaż żaluzji w oknach zapewnia też większą prywatność.

Współczesne modne style wnętrzarskie, szczególnie te idące w kierunku minimalizmu oraz nowoczesności często pomijają zasłony i firany we wnętrzach. A te oprócz aspektów dekoracyjnych stanowiły także ochronę przed ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz. Więc gdy w twoim wnętrzu również nie chcesz mieć materiałowych zasłon, ich funkcje świetnie spełnią żaluzje.

Prostota ich regulowania pozwala, by w kilka chwil zasłonić okna – bez nie zawsze łatwego przesuwania ciężkich kotar oraz bez problemu z osadzającym się na tkaninie kurzem, co jest szczególnie uciążliwe w przypadku alergików. Te kłopoty niweluje żaluzja międzyszybowa – która, jak sama nazwa wskazuje, zamontowana jest w komorze między szybami okna, co zapewnia, że kurz i brud nie osadzają się na jej lamelach. A zasłanianie i odsłanianie ułatwia np. sterowanie zasilane elektrycznie.

 

Żaluzja nawierzchniowa – dla miłośników eleganckiego designu

Jeśli poszukujesz funkcjonalnych żaluzji poziomych w Poznaniu, pamiętaj, że to jeden z najskuteczniejszych, a także najtańszych sposobów na ochronę wnętrz przed nadmiernym nasłonecznieniem. Jest to także idealne rozwiązanie designerskie. Wśród dostępnych rodzajów tej osłony znajdziesz takie, które idealnie wpiszą się w stylistykę twojego mieszkania i podkreślą, to co w nim najlepsze. Możesz wybierać między modelami montowanymi między szybami a żaluzjami nawierzchniowymi instalowanymi na ramie okiennej, np. w eleganckich minimalistycznych kasetach. Żaluzje bambusowe i drewniane dobrze komponują się ze stylami rustykalnymi i skandi, a aluminiowe we wnętrzach nowoczesnych, industrialnych i minimalistycznych.

WhitePress Prawa