Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Istnieje wiele procesów technologicznych obróbki materiałów, ale jednym z najpopularniejszych wciąż pozostaje skrawanie. Ta technologia, wykorzystująca niezwykle precyzyjne maszyny, ma liczne zalety, które okazują się nieocenione w wielu branżach. W tych, w których priorytetami są absolutna precyzja i powtarzalność, zastosowanie mają skomputeryzowane obrabiarki programowane numerycznie. Jakie zalety ma frezowanie CNC i jaki jest zakres wykorzystania tej technologii? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Frezowanie CNC

 

W przypadku frezowania CNC, na jakość finalnego produktu wpływają nie tylko umiejętności osoby obsługującej (programującej) maszynę, ale także możliwości technologiczne i precyzja samej frezarki. Zależy Ci na najlepszych rezultatach? Wybierz doświadczonego partnera, który dysponuje ogromnym doświadczeniem i zaawansowanym parkiem maszynowym. Zachęcamy do odwiedzenia strony https://hakotech.pl/. Doświadczony producent z Pomorza oferuje najwyższej jakości usługi w zakresie obróbki skrawaniem.

 

Dlaczego frezowanie CNC daje lepsze rezultaty niż obróbka tradycyjna?

Obróbka materiału metodą skrawania nie jest żadną nowością. Dawniej, prym w tej dziedzinie wiodły frezarki manualne, obsługiwane ręcznie. Takie maszyny nadal mają praktyczne zastosowanie w tej dziedzinie, jednak coraz częściej muszą ustępować miejsca swoim skomputeryzowanym odpowiednikom, programowanym numerycznie. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta.

W przypadku frezarek manualnych, jakość finalnego produktu zależy przede wszystkim od doświadczenia, umiejętności i dokładności osoby obsługującej maszynę. Z tego względu, powtarzalność produkcji nie jest w tym przypadku najwyższa. Frezarki CNC ograniczają rolę człowieka do wprowadzenia danych do komputera, więc w samym procesie produkcji całkowicie eliminują czynnik ludzki. To przekłada się na niebywałą precyzję i powtarzalność, ale nie tylko. Frezarki CNC pozwalają też na wyraźne skrócenie czasu obróbki Właśnie te trzy czynniki stanowią największą zaletę tego procesu technologicznego.

Nie należy zapominać także o dokładności takich urządzeń. Frezowanie CNC umożliwia wykonywanie precyzyjnych cięć, co przekłada się na idealne odwzorowanie każdego, nawet najdrobniejszego detalu projektu. Firma Hako Technology dysponuje maszynami mogącymi obrabiać detale o gabarytach 2160 mm w osi X, 762 mm w osi Y i 650 mm w osi Z. To sprawia, że może zrealizować niemal każde zlecenie. Wszystkie szczegóły są zamieszczone na stronie https://hakotech.pl/oferta/frezowanie-cnc/.

 

Zakres zastosowania frezowania CNC

Frezowanie CNC to proces uniwersalny, który pozwala na kształtowanie m.in. płaszczyzn, uzębień i rowków. Oprócz tego, nowoczesne maszyny umożliwiają wykonanie cięcia. Wszystko to sprawia, że ten zaawansowany proces technologiczny ma praktyczne zastosowanie w wielu branżach. Z pomocą frezarki CNC można wykonać m.in. różnego rodzaju narzędzia i przyrządy, formy odlewnicze i wiele innych rzeczy. W każdym przypadku, zamówienie jest realizowane z zachowaniem najwyższej precyzji i dokładności sięgającej setnych części milimetra. 

WhitePress Prawa