Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Fluidyzacja
Fluidyzacja to proces uzyskiwania powłoki fluidyzacyjnej na powierzchni produktu. Często jest "konkurencją" dla tak popularnego malowania proszkowego. Jakie są różnice tych procesów i jakie plusy ma ich zastosowanie?

 

 

 

 

 

 

 

Fluidyzacja a malowanie proszkowe

Przy porównywaniu procesów malowania proszkowego i fluidyzacajnego należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii. Są to między innymi:

 

Uzyskana powłoka i jej cechy

Przy malowaniu metodą fluidyzacyjną niezależnie od chropowatości podłoża uzyskujemy lśniącą, gładką i bardzo estetyczną powierzchnię. Malowanie fluidyzacyjne pozwala uzyskać grubszą powłokę niż podczas malowania proszkowego. W zależności od oczekiwań może być to dobry wybór. 

 

Ochrona przed uszkodzeniami zewnętrznymi

Malowanie proszkowe nie daje aż tak dobrze odpornej powłoki w zakresie odporności na korozję. Często możemy się spotkać z pękaniem, matowieniem czy chropowatością powłoki. Przykładem mogą być tutaj półki używane w gastronomii. Lakierowanie proszkowe daje powłokę, która bardzo łatwo odpryskuje od materiału, pojawiają się pęcherzyki powietrza np. jak położymy jakieś naczynie zbyt gwałtownie. W takiej sytuacji lepiej sprawdzi się powłoka fluidyzacyjna, która przy wszystkich z elementów zachowuje się jak plastik. Można powiedzieć, że są to półki w postaci metalowego szkieletu, ale posiadające własności półek plastikowych.

 

Fluidyzacja oferta

Zalet procesu malowania fluidyzacyjnego jest wiele. Fluidyzacja umożliwia pokrycie każdego detalu przy użyciu farby proszkowej. W SHELMO dokładamy wszelkich starań, aby produkty i usługi zawsze były wykonywane na najwyższym poziomie. Wszystkie informacje dostępne w zakładce Fluidyzacja

 

Usługa malowania fluidyzacyjnego

Jeśli po przeczytaniu tego artykułu powstały szczegółowe pytania, informacje o malowaniu fluidyzacyjnym i uzyskiwanej powłoce dzięki temu procesowi znajdziesz tutaj - malowanie fluidyzacyjne. Właściwości elementów z drutu zależą od materiału i wykończenia produktu.

Artykuł został napisany we współpracy z doradcami technicznymi z firmy Shelmo.

Pełna wersja artykułu dostępna na stronie - Shelmo - "Dlaczego fluidyzacja a nie malowanie proszkowe?"

 

Gdzie wykorzystuje się czujniki koloru i kontrastu?

WhitePress Prawa