Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

firma w angliPosiadanie firmy w Anglii, a tym samym rejestracja i prowadzenie działalności na brytyjskich zasadach to rozwiązanie, które ostatnimi czasy zyskało na popularności. Z pewnością wynika to główne z faktu uproszczonych systemów urzędowych i podatkowych, którymi poszczycić się może Wielka Brytania. Nie bez znaczenia może być również fakt korzyści finansowych, wynikających między innymi z wysokiej kwoty wolnej od podatku. W głowie początkującego przedsiębiorcy może rodzić się jednak szereg wątpliwości w odniesieniu do kwestii technicznych rejestracji i prowadzenia przedsiębiorstwa za granicą.

 

 

Rejestracja firmy w Anglii

Rejestracja firmy w Anglii to krok przedsiębiorczy, z którego płynie multum korzyści. Choć jedną z najbardziej znanych i przyciągających zalet jest oczywiście kusząca swoją wysokością kwota wolna od podatku, to istnieje szereg innych atutów działalności gospodarczych zarejestrowanych na Wyspach Brytyjskich.
Istotną przewagą zasad, na jakich prowadzone są przedsiębiorstwa w Anglii, jest przejrzystość obowiązujących przepisów i przyjazność angielskich instytucji państwowych. W Polsce utarło się przekonanie, że tutejsze urzędy skutecznie uprzykrzają życie właścicielom biznesów. Niekończące się kolejki panujące w polskich urzędach, a także przytłaczająca ilość dokumentów do wypełnienia i zawiłość zapisów prawnych mogą skutecznie zniechęcić biznesmena do pracy na własny rachunek. Tymczasem Anglia słynie z przystępnego podejścia do kwestii administracyjnych.
Proces rejestracji przedsiębiorstwa w Wielkiej Brytanii to mechanizm, który może zostać wcielony w życie już w ciągu dwudziestu czterech godzin od momentu dopełnienia niezbędnych formalności. Co równie istotne, biznesmen, który zdecyduje się na firmową emigrację, nie musi odbywać żadnych podróży służbowych w celu odwiedzania urzędów skarbowych bądź też innych instytucji, które w Polsce przynajmniej raz musi obejrzeć od środka każdy przedsiębiorca. Wielka Brytania daje swoim przedsiębiorcom komfortową możliwość załatwienia formalności w trybie zdalnym. Trzeba przyznać, że szczególnie teraz, w czasach ogólnoświatowej pandemii, która skutecznie zablokowała system biurokracji, jest to bardzo wygodne i bezpieczne rozwiązanie.

 

 

Pomoc w prowadzeniu firmy w Wielkiej Brytanii

Jak już zostało wspomniane wcześniej, może wydawać się, że zarejestrowanie i prowadzenie firmy poza granicami ojczystego kraju może być zadaniem trudnym do wykonania pod względem logistycznym. O tyle, o ile początkujący przedsiębiorca ma prawo mieć wątpliwości odnoszące się do kwestii technicznych założenia biznesu w Wielkiej Brytanii. Na szczęście, z pomocą przychodzą profesjonaliści, którzy w swojej ofercie usług księgowych mają także tę opierającą się na pomocy księgowej w pełnym zakresie.
Jeżeli przedsiębiorca zdecyduje się na skorzystanie z usług wyżej wymienionych specjalistów, może liczyć nie tylko na pomoc w założeniu firmy w Anglii, ale także na udostępnienie adresu w celu rejestracji spółki, pomoc rachunkową, reprezentowanie interesów spółki w instytucjach państwowych czy też obsługę korespondencji urzędowej. Jak widać, nie trzeba martwić się o kolejki w urzędach skarbowych – wystarczy oddać się w ręce specjalistów księgowych i cieszyć się świętym spokojem.

WhitePress Prawa