Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Event
Organizator imprez rozrywkowych, czyli tak zwany Event Manager to osoba, która planuje, organizuje i koordynuje wszelkie wydarzenia branżowe, imprezy okolicznościowe czy inne eventy o charakterze rozrywkowym. Tylko osoby, które od samego początku czują „flow” świetnie sprawdzą się w tej roli. Jeśli lubisz adrenalinę, jesteś samodzielny, nie boisz się wyzwań i nie przeraża Cię nienormowany czas pracy – może warto spróbować? Podpowiadamy z czym na co dzień musi mierzyć się Event Manager i co okaże się przydatne na starcie kariery w tej branży.

 

 

Podstawy, o których musisz wiedzieć

Organizator imprez rozrywkowych musi przede wszystkim znać rynek branżowy oraz aktualne trendy. Działa w imieniu i na zlecenie klienta, dlatego nie potrzebuje stacjonarnego biura. Część przedsiębiorców pracujących na podobnych zasadach decyduje się na wirtualne biuro, które oferuje adres, obsługę korespondencji oraz wynajem sali konferencyjnej z możliwością pracy w dowolnie wybranym miejscu. Event Manager ma za zadanie stworzyć całą koncepcję imprezy obejmującą scenariusz, harmonogram prac oraz koordynację i nadzór jej prawidłowego przebiegu.

Chcąc wykonywać ten zawód powinieneś być otwarty i komunikatywny, ponieważ kontakt z klientem to nieodłączna część Twoich obowiązków. Między innymi służysz doradztwem w zakresie doboru atrakcji i podwykonawców, konsultujesz wszelkie kwestie organizacyjne oraz zasięgasz opinii na wiele tematów, mimo, że dostajesz stosunkowo wolną rękę to warto wpasować się w gust klienta. Do obowiązków organizatora imprez należy także rezerwowanie miejsc, negocjowanie cen, przeprowadzanie eventu z zachowaniem zasad bezpieczeństwa oraz pełna odpowiedzialność za prawidłowy przebieg wydarzenia.

 

Praca w praktyce

Event Manager pracuje w zespole. Utrzymuje kontakt ze współpracownikami oraz podwykonawcami. Często zatrudniony jest w prywatnych firmach, takich jak agencje reklamowe czy marketingowe oraz korporacje, gdzie tworzy się specjalne stanowiska lub działy, na przykład dział ds. organizacji imprez rozrywkowych. Często zakładają też własne działalności, wybierając wygodne biuro wirtualne lub decydując się na najem fizycznej siedziby firmy.

Organizator imprez rozrywkowych pracuje wszędzie tam, gdzie odbywają się eventy, czyli hotele, galerie sztuki, sale koncertowe i konferencyjne, plenery czy lokale gastronomiczne. Bardzo ważna jest w tym przypadku mobilność i gotowość do częstych wyjazdów służbowych. Jeśli planujesz karierę w takiej branży zastanów się czy jesteś gotowy na różnorodną intensywność pracy, która rozkłada się różnie zarówno w ciągu doby, jak i w perspektywie całego roku. To specyficzny zawód, ale jednocześnie dobrze płatny. Przeznaczony jest przede wszystkim dla ludzi z pasją, otwartym umysłem i z głową pełną pomysłów. Może właśnie Ty się w nim sprawdzisz?