Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Rosnące ceny energii i noworoczne zmiany w programie dotacji „Czyste Powietrze” zachęcają do termomodernizacji domu. Prostym i stosunkowo tanim rozwiązaniem, które uchroni przed utratą ciepła jest wymiana drzwi wejściowych. Bezpieczeństwo, trwałość i termoizolację zapewnią skrzydła stalowe. Wymiana drzwi zewnętrznych to dobry pierwszy krok ku zwiększeniu efektywności energetycznej domu i obniżeniu rachunków według badań ERKADO. Tym bardziej, że od stycznia 2023 roku możemy ubiegać się o dotację, która pozwoli na zwrot nawet 100% inwestycji.

 

Nowa edycja programu Czyste Powietrze weszła w życie 3 stycznia 2023 roku i daje możliwość przeprowadzenia termomodernizacji budynku bez wymiany źródła ciepła. Za wymianę stolarki drzwiowej, okiennej czy bramy garażowej podstawowy poziom dofinansowania wynosi 40%, podwyższony 70%, a najwyższy 100%. To dobry moment na rozpoczęcie termomodernizacji domu od wymiany drzwi wejściowych.

 

Kumulacja negatywnych zjawisk gospodarczych w ostatnich dwóch latach doprowadziła do ograniczenia popytu na drzwi. Liczymy na to, że ogłoszone zmiany w programie Czyste Powietrze 3.0 przyniosą ożywienie w branży – mówi Mateusz Kozłowski, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Zarządzający ERKADO. W ubiegłym roku uruchomiliśmy nową linię produkcyjną i wprowadziliśmy do oferty drzwi stalowe. Opracowaliśmy autorską technologię, aby zapewnić jak najniższą przepuszczalność ciepła. Zastosowana konstrukcja drzwi zapewnia jeden z najwyższych wskaźników izolacyjności cieplnej na rynku. Drzwi stalowe to dobry wybór dla wszystkich, którym zależy na termoizolacji i bezpieczeństwie domowników na lata – dodaje Mateusz Kozłowski.

 

Dlaczego drzwi zewnętrzne stalowe to dobry wybór?

Niski poziom przenikalności ciepła: Im niższy współczynnik przenikania, tym mniejsze straty energii. Opracowana przez ERKADO autorska technologia i zastosowana konstrukcja drzwi stalowych zapewnia jeden z najwyższych wskaźników izolacyjności cieplnej (Ud = 0,60; Ud = 0,63; Ud= 0,64; Ud = 0,77).

 

Bezpieczeństwo: Drzwi stalowe stanowią trudną do sforsowania przeszkodę. Modele oferowane przez ERKADO posiadają klasę antywłamaniową RC2. Każda z linii drzwi stalowych ERKADO w standardowym wyposażeniu posiada zamek listwowy z ryglowaniem w co najmniej trzech punktach wyposażony we wkładkę patentową (klasy IV lub VI). W ościeżnicach aluminiowych zastosowane są pełne listwy zaczepowe, która w czasie próby włamania stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed wyłamaniem ścianki aluminium. Standardowo w drzwiach stalowych oraz naświetlach zastosowane jest szkło hartowane w celu podwyższenia bezpieczeństwa (opcjonalnie można zastosować szkło klejone antywłamaniowe P4).

 

Trwałość na lata: To produkt specjalnie opracowany do zastosowania na zewnątrz.  ERKADO tworzy drzwi stalowe z wysokiej jakości blachy, dlatego są bardzo wytrzymałe i solidne. Ponadto zastosowana okleina PVC odznacza się wysoką odpornością na zmienne warunki atmosferyczne oraz promieniowanie UV.

 

Idealne dopasowanie: ERKADO oferuje indywidualne wymiary drzwi wraz z ościeżnicą. Dostępne są rozmiary o szerokości w zakresie od 770 mm do 1210 mm, poszerzenie lub zwężenie co 10 mm, a także o wysokości od 1800 mm do 2480 mm, podwyższenie lub obniżenie co 10 mm. Ponadto dostępne są w wielu kolorach i fakturach, co sprawia, że świetnie prezentują się jako wizytówka domu.

 

Oferta drzwi zewnętrznych stalowych ERKADO dostępna w katalogu.  

 

***

ERKADO od 45 lat oferuje bogatą ofertę drzwi wewnętrznych, zewnętrznych oraz akcesoriów drzwiowych. W produktach marki widoczne jest połączenie tradycji rzemieślniczych z nowymi technologiami oraz najnowszymi rozwiązaniami zapewniającymi zrównoważony proces produkcji. Jako jeden z wiodących producentów drzwi na krajowym rynku, ERKADO posiada swoje hale produkcyjne i magazynowe w 3 lokalizacjach: Gościeradów, Chwałowice oraz Radom, w których zatrudnia ponad 800 pracowników. Firma stale się rozwija, corocznie zwiększając liczbę produkowanych drzwi, ościeżnic oraz innych produktów uzupełniających – w zeszłym roku hale produkcyjne opuściło niespełna 620 tys. skrzydeł drzwiowych. Marka z powodzeniem realizuje swoją strategię ekspansji na zagraniczne rynki. Stały rozwój, dywersyfikacja oferty i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań sprawia, że produkty ERKADO, poza polskim rynkiem, dostępne są już w 34 krajach na całym świecie. W zakresie ochrony środowiska ERKADO dba o to aby produkcja odbywała się w ramach ogólnoświatowych norm FSC, a infrastruktura spełniała wszelkie normy emisyjności oraz termoizolacji ustalone przez właściwe instytucje krajowe i unijne. Produkty ERKADO dostępne są na terenie całego kraju w salonach firmowych, salonach Premium oraz autoryzowanych punktach sprzedaży.

 

Zwiększyć obciążenia, termoizolacja wytrzyma?

WhitePress Prawa