Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Reklama dźwignią handlu – głosi stare przysłowie. Szyldy i tablice emaliowane to pomysłowy gadżet reklamowy do budowania rozpoznawalności marki. Skutecznie zwróci uwagę potencjalnego klienta na ofertę firmy, zakładu usługowego czy lokalu gastronomicznego. Stylowe, estetyczne i trwałe tablice emaliowane są rozwiązaniem pozytywnie wyróżniającym się na tle wszechobecnej „reklamozy” - pstrokatych bilbordów, plakatów i pospolitych tablic z tworzyw sztucznych.

 Emaliowane tablice

Emalia - jej właściwości i zalety

Pokrywanie emalią to szlachetna technika zdobnicza - od czasów starożytnych używana była do dekorowania naczyń, biżuterii i broni. Ceniona w średniowieczu i czasach nowożytnych, swój renesans przeżywa również współcześnie. W dużym stopniu przyczyniło się do tego udoskonalenie składu emalii oraz technologicznych procesów jej nakładania - cała procedura stała się prostsza i tańsza.

Tradycyjna emalia to inaczej sproszkowana mieszanka piasku, kredy, gliny i topników (najczęściej boraksu) z dodatkiem kolorowych pigmentów pochodzenia nieorganicznego. Po zmieszaniu z wodą substancja taka nakładana jest na metalową powierzchnię a następnie wypalana w piecu emalierskim - w temperaturze sięgającej 800-900ºC. W takich warunkach następuje zeszklenie emalii, zaś po jej ostygnięciu tworzy się idealnie gładka, ściśle związana z podłożem powłoka. Dla większej trwałości procedura wypalania powtarzana jest kilkukrotnie.

Twardość emaliowanej powłoki wynosi ok. 5-6 w skali Mohsa, co oznacza że z trudem można ją zarysować ostrzem noża lub ostrym przedmiotem ze stali narzędziowej. Szyldy i tablice emaliowane są więc wyrobami o bardzo dużej trwałości i odporności na warunki zewnętrzne. Ich kolory zachowują żywe barwy przez dziesięciolecia lub dłużej, zaś naniesione grafiki i napisy nie tracą swojej wyrazistości. Wyroby emaliowane są również łatwe do utrzymania w czystości za pomocą ogólnodostępnych detergentów.

Z uwagi na swoje właściwości technika emaliowania coraz częściej wykorzystywana jest do produkcji różnego rodzaju szyldów reklamowych oraz odpornych na czynniki atmosferyczne oznaczeń, tablic urzędowych i informacyjnych.

 

Tablice emaliowane jako reklama wizualna

Oczy są najważniejszym zmysłem człowieka, dostarczającym największej ilości informacji i pomagającym poznawać otaczający świat. Z tego właśnie powodu reklama wizualna uznawana jest za jedną z najskuteczniejszych technik promocji. Atrakcyjne, zapadające w pamięć obrazy tworzą pozytywne skojarzenia, budują świadomość i rozpoznawalność marki. W efekcie przekłada się to na zbudowanie zainteresowania oferowanymi towarami lub usługami jeszcze przed szczegółowym zapoznaniem się z ich właściwościami.

W roli nośnika reklamy wizualnej doskonale sprawdzają się szyldy i tablice emaliowane. Za ich wyborem przemawia zwłaszcza oryginalność takiego rozwiązania, jego wysoka estetyka oraz praktycznie nieograniczone możliwości personalizacji i dostosowania do indywidualnych potrzeb klienta. Zainstalowane w uczęszczanej przestrzeni miejskiej, siedzibie firmy lub wnętrzu lokalu usługowego zwracają uwagę i budują pozytywne skojarzenia z firmą i jej ofertą.

Oryginalne szyldy i tablice emaliowane nierzadko stanowią atrakcję samą w sobie dla miłośników pięknych przedmiotów – są fotografowane, zaś udostępniane na portalach społecznościowych zdjęcia stanowią dodatkową, całkowicie darmową reklamę marki.

Kreatywnie zaprojektowane i profesjonalnie wykonane emaliowane tablice reklamowe często są małymi dziełami sztuki. Oprócz funkcji reklamowo-promocyjnej doskonale sprawdzą się również w roli stylowego gadżetu, stanowiącego integralny element wystroju firmowego biura lub lokalu usługowego. Mogą być także oryginalnym prezentem dla obecnych lub przyszłych kontrahentów, dzięki któremu łatwiej zapadniemy w pamięć i wyróżnimy się wśród mniej pomysłowej konkurencji.

 

Tablice emaliowane od Emalkent

Decydując się na reklamę wizualną w postaci emaliowanego szyldu bądź tablicy reklamowej pamiętać trzeba, że – jak w każdym innym przypadku – kluczem do sukcesu jest kreatywność projektu oraz jakość jego realizacji. Te właśnie przymioty charakteryzują wyroby z zakładu emalierskiego Emalkent – jednego z liderów rodzimego rynku wyrobów emaliowanych.

Firma z ponad 30-letnim doświadczeniem może poszczycić się tysiącami zadowolonych klientów z Polski i Europy. Ofertę przedsiębiorstwa charakteryzuje kompleksowość usług – od projektu do dostarczenia gotowego wyrobu. Użycie wysokiej jakości materiałów oraz profesjonalizm zatrudnionych rzemieślników sprawiają, że zamówione tablice emaliowane będą nietuzinkowym wyrobem najwyższej jakości, o wysokich walorach estetycznych i wieloletniej trwałości. Indywidualne podejście do każdego klienta sprawia, że firma Emalkent chętnie podejmuje się realizacji nawet najbardziej oryginalnych i nietypowych projektów – traktując je jako wyzwanie.

Oprócz wyrobów o charakterze typowo reklamowym dostępny asortyment obejmuje również pełną gamę tablic urzędowych, energetycznych i oznaczeń ulic.