Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Sklepy z ekologiczną żywnością pojawiły się w naszej przestrzeni handlowej stosunkowo niedawno. Wynikało to w dużej mierze z niskiej świadomości, jeśli chodzi o większość konsumentów, którzy często byli nieświadomi, jak kiepską jakością charakteryzują się produkty w masowej sprzedaży.

 

Moda na ekologiczną żywność nieustannie rośnie i należy spodziewać się, że będzie przybywać konsumentów chcących zmienić swoje nawyki żywieniowe. Dla nas to może być okazja na otwarcie korzystnego i przyjemnego biznesu w postaci sklepu.

 

Twój pomysł na biznes - ekologiczna żywność

Przede wszystkim musimy trafnie wybrać miejsce na lokalizacje sklepu. Musimy też zdecydować czy ma być to sprzedaż internetowa, czy jednak decydujemy się na założenie stacjonarnego sklepu. Jeśli ma być to placówka tradycyjna, to wybierzmy miasto powyżej pięćdziesięciu tysięcy mieszkańców. To właśnie w większych ośrodkach miejskich zdrowa żywność jest najbardziej popularna i możemy tutaj liczyć na największą liczbę klientów. W przypadku kiedy decydujemy się na sklep internetowy, lokalizacja w oczywisty sposób nie ma żadnego znaczenia.

Jeśli decydujemy się na tradycyjny sklep, to w zależności od miejsca położenia powinniśmy zadbać o parking. Zwłaszcza jeśli nasz sklep ma być spory w sensie powierzchni, a towar dostępny nawet dla przeciętnie zamożnego klienta. Pamiętajmy też, że sklep ze zdrową żywnością jest punktem specyficznym. To nie jest bowiem zwykły sklep spożywczy, do którego zaglądają przypadkowo przechodzący klienci. Tutaj trafiają zazwyczaj osoby, które doskonale wiedzą czego szukają.

 

Jakie produkty dobrać?

Kluczem do sukcesu jest włączenie do oferty jak największej ilości świeżych produktów. Powinny być tam półprodukty, gotowe potrawy, a przede wszystkim duża liczba owoców, warzyw oraz pieczywo. To właśnie takich produktów będą u nas szukać klienci. Na szczęście współcześnie zapewnienie sobie świeżych dostaw jest dużo łatwiejsze niż kilka lat temu. Dużo trudniej jednak uzyskać pozycję lidera konkurując z punktami, które działalność w ekobranży zaczęły kilka lat wcześniej. Jeśli jednak będziemy cierpliwie budować swoją pozycję, mamy szansę na zdobycie odpowiedniej liczby klientów.

To o czym musimy pamiętać w przypadku zakładania sklepu ze zdrową żywnością, to konieczność uzbrojenia się w cierpliwość. Biznes ten nie przynosi natychmiastowych zysków, a klienci bardzo powoli przekonują się do zmiany dostawcy, a przede wszystkim długo odkrywają kolejne interesujące ich punkty sprzedaży. Musimy zatem cierpliwie i konsekwentnie budować swoją pozycję na rynku i przekonywać kolejnych klientów coraz lepszymi produktami. Doskonałym sposobem jest też wyróżnienie się na rynku, czyli sprowadzenie do sklepu produktów, które są bardzo trudno dostępne w innych istniejących na rynku sklepach.

W takim przypadku mamy sporą szansę, że klienci bezskutecznie poszukujący odpowiednich przypraw czy warzyw, zdecydują się na kompleksowe zakupy w naszym sklepie. Niezbędna będzie nam też reklama. Na nic zdadzą się tu raczej ulotki czy plakaty. Właściwym miejscem na prowadzenie reklamy są media społecznościowe. 

 

zakreconysloik.com.pl