Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

katalogi
Druk katalogów szytych może być ciekawą opcją zaprezentowania portfolio swoich prac. Jesteś fotografem, malarzem lub tworzysz unikalne produkty? Zobacz nasze kreatywne pomysły.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zaprezentowanie swoich prac w formie drukowanego portfolio to kreatywna forma promocji dla osób, które są artystami albo dla mniejszych biznesów, które działają lokalnie. Katalog z ręcznie tworzoną biżuterią czy zdjęciami tortów? Czemu nie! Jeśli na zamówienie tworzysz własne produkty, katalogi pomogą Ci estetycznie zaprezentować wszystkie możliwości.

 

Katalogi szyte: jakie mają zastosowanie?

Katalogi to forma większej broszury, przypominająca magazyn lub nawet książkę. Firmy korzystają z katalogów w celu zaprezentowania swojej oferty lub produktów. Możemy zetknąć się z katalogiem kosmetyków, ubrań, samochodów czy maszyn rolniczych. Mają zastosowanie w wielu branżach. Oferta handlowa przedstawiona w katalogach stosowana jest przez sklepy meblowe, markety budowlane czy ogrodnicze. To bardziej elegancki i obszerny rodzaj gazetek reklamowych.

Katalogi mogą być wykorzystywane także w firmach usługowych np. salonach kosmetycznych czy salonach masażu. Sprawdzą się także w hotelach w celu zaprezentowania gościom najważniejszych informacji. Restauracje z kolei wykorzystują katalogi jako menu. Szyte strony i okładka dają pole do manewru w wielu branżach.

Dziś natomiast chcemy przedstawić kilka ciekawych pomysłów na wykorzystanie katalogów z drukarni dla mniejszych biznesów.

 

Druk katalogów online: dla kogo?

Choć obecnie większość osób szuka interesujących usług w internecie, to gdy już stykamy się na miejscu z osobą lub firmą, chcemy zobaczyć, dotknąć, wypróbować produkty, które zamierzamy kupić. Odpowiednia prezentacja oferty jest zatem bardzo ważna w rozmowie z potencjalnym klientem. Ciężko jest bowiem opowiedzieć o tym, jak dokładnie wyglądają torty, które pieczemy albo rzeźby czy pierścionki, jakie tworzymy.

Drukowane katalogi to też portfolio dla fotografów, rysowników czy grafików komputerowych. Jeśli posiadasz swoje biuro, pracownię czy punkt usługowy, możesz położyć katalogi w widocznym miejscu, by w wolnej chwili potencjalny klient mógł zapoznać się z Twoim dorobkiem artystycznym.

Katalog jako portfolio możesz dołączyć do dokumentów aplikacyjnych jako uzupełnienie CV.

 

Katalogi z drukarni: jakie masz możliwości?

Katalogi można zamówić w różnych formatach. Zależnie od tego, jakie masz potrzeby, możesz wybrać: A6, A5, A4, 210/210, DL czy B5. Liczba stron również jest dowolna: dostępne są opcje od kilku stron do 2500. W katalogach ważne są okładki, więc warto dobrze je przemyśleć i zaprojektować. W Drukarni Online dostępne są katalogi przygotowywane na papierze kredowym, błyszczącym o gramaturze 90 g, 130 g, 170 g, 250 g i 300 g. Wykorzystywana jest technologia druku offsetowego z możliwością wykorzystania systemu CTP dla nakładów od 250 szt. Katalogi drukowane są na profesjonalnych sprzętach poligraficznych, zazwyczaj w cyfrowej technologii.

Zlecenie katalogów odbywa się online, wystarczy złożyć zamówienie i wysłać odpowiednio przygotowane pliki.

Czy warto zdecydować się na stałą obsługę prawną firmy?

Promocje bankowe – sposób na szybki i realny zarobek

WhitePress Prawa