Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 
domek ogrodowy 1
Firma Eko Architektura to firma, której główną gałęzią działalności jest produkcja i montaż konstrukcji drewnianych ze szczególnym uwzględnieniem domów, domków ogrodowych oraz wiat i altan. Doświadczenie i konkurencyjne warunki sprawiają, że jest ona jednym z największych producentów w Polsce. O tym, dlaczego warto wybierać konstrukcje drewniane oraz dlaczego powinny być one realizowane przez firmę Eko Architektura, rozmawiamy z jej dyrektorem Panem Przemysławem Balcewiczem.

 

 

 

 

 

Panie Przemysławie – czy drewno jest jedynym rozwiązaniem, w kwestii budowy konstrukcji zarówno tych małych, jak i dużych?


Oczywistą sprawą jest, że drewno to nie jedyny możliwy wybór, ale pod wieloma względami konstrukcje drewniane są najlepszym wyborem. Oczywiście musimy rozróżnić budowę domu mieszkalnego lub całorocznego domku letniskowego i altany, lub wiaty. Domki ogrodowe zwane potocznie altanami są idealnym przykładem tego, jak wspaniałym materiałem konstrukcyjnym jest drewno. Materiał ten jest pod każdym względem:

  • ekologiczny,
  • zdrowy,
  • tani,
  • estetyczny,
  • trwały.


Dodatkowo w przypadku małych domków drewnianych widać jego największą zaletę, czyli oszczędność miejsca.

 

W jakim sensie stosując drewno, oszczędzamy miejsce?


Im cięższa konstrukcja, tym grubsze mury musi posiadać. Doskonale widać różnicę, kiedy zestawimy dwie konstrukcje o tym samym metrażu (drewnianą i murowaną) i porównamy ich użyteczną powierzchnię mieszkalną. W przypadku domu o powierzchni ok. 100 m2 możemy uzyskać nawet 14 m2 powierzchni więcej, jeśli zdecydujemy się na drewno. Ma to niebagatelne znaczenie, kiedy budujemy domki ogrodowe. Najczęściej ich powierzchnia wynosi do 30 m2, ponieważ takie można budować bez zezwolenia. Zależy nam jednocześnie na tym, aby były możliwie jak najbardziej przestronne. W moim przekonaniu konstrukcja drewniana jest tutaj jedynym logicznym wyjściem.

 

Odejdźmy nieco od samej technologii i wróćmy do Pana firmy. W jaki sposób Eko Architektura wyróżnia się na rynku?


W pierwszej kolejności chciałbym zwrócić uwagę, że byliśmy na polskim rynku jedną z pierwszych firm świadczących usługi produkcji i montażu konstrukcji drewnianych. Zaowocowało to oczywiście olbrzymim doświadczeniem, za którym idzie jakość wykonania. W trosce o naszego klienta staramy się jednocześnie oferować najniższą na rynku cenę. Jeśli nawet pojawi się konkurencyjna oferta tańsza od naszej, to weryfikujemy ją i staramy się przygotować jeszcze lepszą. Dodatkowo jako jedni z nielicznych wykonujemy zlecenia indywidualne, montujemy okna zespolone oraz sporo więcej. Przewag nad konkurencją mamy naprawdę sporo.

Ile trwa finalizacja budowy domku drewnianego?

Wiele w tej materii zależy oczywiście od poziomu skomplikowania zlecenia, czyli od:


Na ogół faza projektowo produkcyjna trwa od ok. 2 do 3 tygodni. Montaż jest zdecydowanie szybszy. Najmniejsze domki ogrodowe stawiamy w przeciągu jednego dnia. Większość domków do 30 m2 powierzchni powstaje w maksymalnie 3 dni. W przypadku większych konstrukcji sprawa ma się analogicznie, im większy domek, tym dłuższy montaż. Największe domki o powierzchni ok. 90 m2 powstają w ok. 2 tygodnie. Wynika to z faktu, że przy tak dużej inwestycji należy wykonać więcej transportów z materiałem, zainstalować więcej okien, klienci zazwyczaj inwestują dodatkowo w ocieplenie. Warto zaznaczyć, że po montażu domek z miejsca może być użytkowany, co jest również plusem w konfrontacji z technologią tradycyjną.