Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Doradztwo podatkowe
Według ustawy z dnia 5 lipca 1996 r. doradztwo podatkowe to czynności, które obejmują udzielanie pomocy podatnikom, płatnikom i inkasentom opinii i wyjaśnień co do ich obowiązków podatkowych oraz celnych, także w zakresie egzekucji administracyjnej. Doradztwo podatkowe obejmuje również prowadzenie ksiąg i ewidencji do celów podatkowych oraz sporządzanie zeznań podatkowych i reprezentowanie w postępowaniach toczonych przed organami instytucji państwowych. W 2020 roku rozszerzono tę definicję o dodatkowe wykonywanie audytów funkcji podatkowej.

 

Doradztwo podatkowe dla firm w Warszawie

Każdy z przedsiębiorców, który powierza swoje rachunki i finanse specjaliście z zakresu doradztwa podatkowego, ma pewność, że ta gałąź firmy jest w dobrych rękach i może czuć się bezpiecznie. Usługi z zakresu doradztwa podatkowego dla firm to przede wszystkim przeprowadzanie różnego rodzaju audytów podatkowych, czyli okresowych badań dotyczących prawidłowości ustalania przedmiotu i podstawy opodatkowania oraz rodzaju klasyfikacji zdarzeń gospodarczych w aspekcie przepisów podatkowych. W przypadku wykrycia nieprawidłowości i ich poprawie unika się sankcji, które nałożyłby jeden z organów kontroli skarbowej. Doradca podatkowy będzie również reprezentował  firmę w sporach przed organami i sądami administracyjnymi, pomagał i wyjaśniał w trakcie sporządzania zastrzeżeń i wyjaśnień do protokołu z kontroli w przypadku negatywnego dla firmy wyniku oraz w niektórych przypadkach sformułował zarzuty dotyczące stwierdzonych nieprawidłowości i wiele innych.

 

Usługi doradztwa podatkowego – dlaczego warto?

Warto pamiętać, że każdy z podatników ma obowiązek do obliczania i wymiaru podatku. Jest to równoznaczne z faktem, iż każda osoba płacąca podatki, aby robić to w sposób zgodny z prawem musi znać i stosować obowiązujące prawo. W Polsce w ciągu roku wchodzi bardzo dużo nowych ustaw i rozporządzeń, które wpływają na treść przepisów prawnych. Dzięki skorzystaniu z usług doradcy podatkowego w Warszawie przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą może skupić się na jej rozwoju, zamiast na bieżąco analizować nowe przepisy dotyczące prawa podatkowego , które często się zmieniają i podlegają różnym interpretacjom. Skorzystanie z profesjonalnej pomocy stanowi element, który ma wpływ na uzyskanie przewagi konkurencyjnej na rynku.

Usługi z zakresu doradztwa podatkowego mają na celu zapewnienie przedsiębiorcy i firmie poczucie bezpieczeństwa oraz chronią przed różnego rodzaju sankcjami związanymi z nieprawidłowością dotychczas funkcjonującego działu finansów i rachunkowości firmy.

 

System ERP - co to jest i do czego służy?

Sprawdź, jak wybrać narzędzia ręczne do warsztatu!

WhitePress Prawa